تقويت سامانه هاي نظارتي اولويت بانک مرکزي است

   

  رئيس کل بانک مرکزي از نظارت و کنترل بخش هاي ارزي و ريالي از طريق سامانه هاي جديد، اصلاح نظام کارمزد در سيستم بانکي کشور، نظارت بر شرکت هاي پرداخت الکترونيک و تقويت سيستم بانکداري متمرکز به عنوان انتظارات خود از معاون فناوري هاي نوين جديد بانک مرکزي نام برد.

  به گزارش روابط عمومي بانک مرکزي، دکتر همتي در مراسم توديع و معارفه معاونان فناوري هاي نوين سابق و جديد اين بانک با ابراز رضايت از عملکرد مهندس ناصر حکيمي گفت: در يکسال و نيم گذشته اقدامات مهمي در حوزه فناوري هاي نوين بانکي انجام شد که شايسته تقدير است.

  وي با بيان اينکه تغيير و تحولات در لايه هاي مديريتي طبيعي است، افزود: انتخاب دکتر محرميان به هيچ عنوان به معناي نفي خدمات مهندس حکيمي نيست و کماکان از تجربيات و توانمندي ايشان بهره خواهيم برد.

  همتي ادامه داد: در اين حوزه به دنبال يک نيروي تازه نفس بوديم که از زواياي جديد به موضوع نگاه کند که خوشبختانه دکتر محرميان داراي تخصص علمي و اجرايي لازم است.

  رئيس کل بانک مرکزي افزود: با توجه به آرامش حاکم بر بازار ارز، پيگيري ساير اولويت ها بويژه راه اندازي عمليات بازار باز و نظارت بر نظام بانکي و تراکنش ها از طريق سامانه هاي نظارتي در دستور کار بانک مرکزي قرار دارد.

  وي تصريح کرد: در خصوص تقويت کارآمدي و بروزرساني سامانه هاي نظارتي بويژه در زمينه پولشويي و دسته بندي تراکنش هاي بانکي اميدوارم که اين سامانه ها به زودي تکميل شود.

  همتي ضمن آرزوي موفقيت براي محرميان از او خواست تا با خرد جمعي و همکاري با فعالان حوزه فناوري هاي بانکي نسبت به انجام ماموريت ها اقدام کند.

  1398/06/30