مسدودسازي سايتهاي فيشينگ توسط شاپرک

    واحد امنيت شرکت شاپرک از ابتداي مرداد ماه امسال 460 مورد سايت فيشينگ را شناسايي و نسبت به مسدودسازي آ‌ن‌ها اقدام کرده‌است.

    به گزارش روابط‌عمومي شرکت شاپرک، فيشينگ يکي از متداول‌ترين کلاه‌برداري‌ها و سوءاستفاده‌ها از کم‌اطلاعي يا بي‌توجهي کاربران درگاه‌هاي پرداخت اينترنتي است که بنا بر گزارش‌هاي موجود همواره قربانيان زيادي از ميان اين کاربران مي‌گيرد.

    بر همين اساس واحد امنيت شرکت شاپرک با هدف افزايش امنيت و کاهش تعداد قربانيان حملات فيشينگ، شناسايي و اقدام براي مسدودسازي آن‌ها را به صورت ويژه در دستور کار خود قرار داده‌ و موفق شده ‌است با استفاده از اين روش‌ها طي 6 ماه گذشته بيش از 460 سايت فيشينگ درگاه‌هاي پرداخت اينترنتي را شناسايي و اقدامات لازم را براي غير فعال سازي آن‌ها انجام دهد.

    از ميان اين تعداد، حدود 60 سايت بر اساس گزارش‌هاي دريافتي از منابع مختلف و نيز حدود 400 سايت فيشينگ را با استفاده از زيرساخت فراهم شده در مرکز عمليات امنيت سلسله مراتبي شاپرک شناسايي و مسدود و غيرفعال نموده است. اين زيرساخت به شاپرک امکان مي‌دهد در سريع‌ترين زمان ممکن و پيش از آنکه تعداد قابل توجهي از کاربران در دام اين صفحات جعلي گرفتار شوند، آن را شناسايي کرده و عليه آن اقدام لازم صورت گيرد.‌

    1397/10/22