تأکيد نمايندگان مجلس بر افزايش همکاري‌ها با بانک‌مرکزي و شاپرک

  مسئولان حوزه پرداخت الکترونيک کشور با حضور در کميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي، گزارشي از عملکرد، وضعيت و نيازهاي حوزه پرداخت الکترونيک کشور ارائه کردند.

  به گزارش روابط‌عمومي شرکت شاپرک، مسئولان حوزه پرداخت الکترونيک در بانک‌مرکزي و شاپرک عصر يکشنبه به دعوت کميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي، ميهمان اين کميسيون بودند تا پيرو بازديد خانم معصومه آقاپورعليشاهي عضو هيات‌رييسه کميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي از شاپرک، ضمن ارائه گزارشي درباره شرايط فعلي، اقدامات انجام شده و برنامه‌هاي پيش‌رو در حوزه پرداخت الکترونيک کشور، درباره نيازهاي قانوني اين حوزه نيز همفکري لازم انجام شود.

  مديرعامل شرکت شاپرک در اين جلسه گزارش کاملي از روند شکل‌گيري اين شرکت و نقشي که بانک‌مرکزي در ساماندهي و بسترسازي شبکه پرداخت الکترونيک داشته‌است، بسترهاي فراهم شده در حوزه پرداخت الکترونيک، سهم مبلغي تراکنش‌هاي الکترونيک از توليد ناخلص داخلي و تأثيري که اين تراکنش‌ها در کاهش نياز به اسکناس و مسکوک در کشور داشته‌است، به نمايندگان مردم ارائه کرد.

  مهندس محسن قادري با تأکيد بر اينکه سهم بالا و رو به افزايش ابزارهاي پرداخت الکترونيک در مبادلات روزمره جامعه، نشانه اعتماد و اطمينان مردم به امنيت و کيفيت اين شبکه است، برنامه‌هاي در دست بررسي و اقدام شاپرک را در راستاي افزايش ضريب نفوذ، ارتقاي امنيت و سهولت استفاده از ابزارهاي پرداخت الکترونيک تشريح کرد.

  در ادامه اين جلسه، نمايندگان کميسيون اقتصادي ضمن تقدير از اقدامات انجام شده توسط بانک‌مرکزي و شرکت شاپرک، آمادگي خود را براي کمک به تقويت ابزارهاي پرداخت الکترونيک در کشور اعلام کردند.

  مواردي از جمله ضرورت برطرف کردن خلأهاي قانوني و مقرراتي، تسهيل استفاده از فناوري‌هاي روز دنيا در حوزه امنيت پرداخت الکترونيک، اصلاح نظام کارمزدي از جمله مهم‌ترين مسائلي بود که نمايندگان مردم، مسئولان بانک‌مرکزي و شاپرک بر افزايش همکاري‌هاي در مورد آن‌ها تأکيد کردند.

  1397/07/03