دستاوردهاي شاپرک در حوزه پرداخت الکترونيک با وجود محدوديت‌ها

   

  معصومه آقاپور عليشاهي عضو هيات‌رييسه کميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي با حضور در شرکت شاپرک از نزديک در جريان اقدامات، دستاوردها و برنامه‌هاي اين شرکت قرار گرفت.

  اين نماينده مجلس در اين بازديد که با حضور مسئولان بانک‌مرکزي، برخي اعضاي هيات‌مديره و معاونان شرکت شاپرک انجام شد، ضمن تقدير از اقدامات انجام شده توسط بانک‌مرکزي و شاپرک دز حوزه پرداخت الکترونيک گفت: برنامه‌ريزي و پيش‌بردن پروژه‌ها در کشور ما با وجود فرايندهاي پيچيده و گاه نفس‌گير بروکراتيک، اتفاقي درخور تقدير و تحسين است و گزارش امروز مديرعامل شرکت شاپرک درباره اقدامات متنوع انجام شده نشان‌مي‌دهد که مجموعه شاپرک بخوبي از عهده اين کار دشوار در زمينه‌هاي مختلف برآمده‌اند.

  آقاپور عليشاهي ادامه‌داد: اقتصاد امروز بدون ابزارها و روش‌هاي بانکداري و پرداخت الکترونيک اساسا قابل تصور نيست و خوشبختانه علي‌رغم محدوديت‌هاي فراواني که در قالب تحريم‌ها طي سال‌هاي متمادي عليه کشورمان اعمال شده، بانک‌مرکزي و شرکت‌هاي مرتبط با اين بانک توانسته‌اند، گام‌هاي بلندي در راستاي همگام‌سازي زيرساخت‌ها و زيست‌بوم بانکداري و پرداخت‌الکترونيک در ايران بردارند.

  وي افزود: يکي از مصاديق اين موفقيت‌ها، شبکه پرداخت الکترونيک کم‌نظيري است که طي سال‌هاي اخير در کشور ايجاد شده است و تصديق مي‌کنم که در منطقه بي‌نظير و در مقياس جهاني نيز کم‌نظير است.

  اين عضو هيات‌رييسه کميسيون اقتصادي مجلس با اشاره به استفاده گسترده مردم از ابزارهاي پرداخت الکترونيک گفت: رواج استفاده از اين ابزارها بدون شک نشانه اعتماد جامعه به سلامت، امنيت و سهولت کاربري آن‌ها است و اين سه‌گانه ارزشمند قطعا بدون راهبري بانک‌مرکزي، برنامه‌ريزي و پيگيري شاپرک و سرمايه‌گذاري شبکه بانکي حاصل نمي‌شد.

  آقاپور عليشاهي با اشاره به برخي تخلفات و سوءاستفاده‌ها در حوزه پرداخت الکترونيک گفت: تخلف، تقلب و سوءاستفاده از پديده‌هاي جدانشدني در همه حوزه‌هاي مالي است اما آنچه مهم است شناسايي، مقابله و پيشگيري حداکثري اين موارد است که بنا بر گزارش‌هاي موجود خوشبختانه بانک‌مرکزي و شاپرک توانسته‌اند با هماهنگي ساير نهادهاي مرتبط، گام‌هاي بلندي در راستاي افزايش سلامت شبکه پرداخت الکترونيک بردارند.

  وي تاکيد کرد: نمايندگان مجلس در کميسيون اقتصادي و ساير کميسيون‌هاي مرتبط آمادگي دارند با هماهنگي بانک‌مرکزي و شاپرک، بسترهاي قانوني لازم را براي بهبود هر چه بيشتر کيفيت و گسترش شبکه پرداخت الکترونيک در کشور فراهم آورند.

  بنابراين گزارش، محسن قادري مديرعامل شاپرک در جريان اين بازديد گزارش کاملي از اقدامات، دستاوردها و برنامه‌هاي اين شرکت ارائه کرد و حضور نمايندگان مجلس را مايه دلگرمي و انگيزه بيشتر مجموعه شاپرک دانست.

  وي با اشاره به ترکيب سني جوان کارشناسان در شاپرک گفت: دستاوردهاي ما در حوزه پرداخت الکترونيک، محصول هم‌افزايي انگيزه و دانش نخبگان جوان و تجربه و راهبري مديران باتجربه کشور در بانک‌مرکزي و شاپرک است.
  مديرعامل شاپرک افزود: همراهي و کمک ساير نهادها خصوصا مجلس شوراي اسلامي

  مي‌تواند به ما در برداشتن گام‌هاي بزرگ ديگري ياري رساند تا بتوانيم در اين حوزه از پيچ سخت شرايط فعلي عبور کنيم.

  1397/06/26