۴۸۶ درگاه پرداخت اينترنتي متخلف مسدود شد

  با استمرار پايش شبکه پرداخت الکترونيک طي ۴۰ روز اخير ۴۸۶ درگاه متخلف پرداخت الکترونيک شناسايي و مسدود شدند.

  به گزارش روابط‌عمومي شاپرک، واحد نظارت اين شرکت با همکاري شرکت‌هاي پرداخت الکترونيک در راستاي افزايش سلامت حوزه پرداخت الکترونيک کشور، عمليات پايش، شناسايي و انسداد درگاه‌هاي متخلف را ادامه داده‌اند و از ابتداي مرداد تا دهم شهريور ماه جاري مجموعا ۴۸۶ درگاه متخلف که عمدتا از آن‌ها براي تخلفاتي مانند قمار و شرط‌بندي سوءاستفاده مي‌شد، شناسايي و مسدود شدند.

  از اين تعداد ۳۱۹ درگاه توسط واحد نظارت شاپرک و ۱۳۹ درگاه نيز از سوي شرکت‌هاي پي‌اس‌پي شناسايي و مسدود شدند‌. به اين ترتيب تعداد درگاه‌هاي متخلف مسدود شده به بيش از ۲ هزار و ۲۶۰ درگاه رسيده‌است.

  گفتني است برخلاف برخي اظهارنظرها که بنظر مي‌رسد ناشي از کم اطلاعي گويندگان آنها است، شرکت شاپرک با استفاده از تمام ظرفيت‌هاي درون‌سازماني و نظارت‌هاي دقيق و پيگير‌هاي مستمر از شرکت‌هاي ارائه دهنده خدمات پرداخت الکترونيک، موفق شده امکان سوءاستفاده متخلفان از درگاه‌هاي پرداخت اينترنتي را به حداقل برساند.

  لازم است کارشناسان، رسانه‌ها و ساير فعالان دلسوز با آگاهي از اقدامات انجام شده و در دست انجام نسبت به اظهارنظر در مورد طرح افزايش سلامت شبکه پرداخت الکترونيک اقدام کنند.

  1397/06/17