توصيه براي ضدعفوني کردن دستگاه‌هاي کارتخوان

     

    به دنبال شيوع جهاني ويروس کوويد 19، انجمن بين‌المللي PCI به عنوان متولي تدوين استانداردها و بهروش‌هاي امنيت صنعت پرداخت الکترونيکي، توصيه‌هايي براي ضدعفوني کارتخوان‌هاي فروشگاهي منتشر کرده است.

    به گزارش روابط‌عمومي شاپرک، انجمن بين‌المللي PCI با اشاره به رواج استفاده از مايعات و ديگر مواد ضدعفوني کننده سطوح، يادآوري کرده که بسياري از دستگاه‌هاي کارتخوان‌، نسبت به نفوذ مايعات به درون دستگاه مقاوم نبوده و اين امر ممکن است به خرابي دستگاه منجر شود. بنابراين توصيه مي‌شود براي کسب اطلاعات بيشتر در خصوص شيوه ضدعفوني کردن و پاکسازي صفحه کليد و ديگر اجزاي دستگاه، به دفترچه راهنماي نگهداري کارتخوان يا وب‌سايت شرکت توليد کننده، مراجعه شود.

    همچنين از آنجايي که برخي از پذيرندگان ممکن است به تصور پيشگيري از آلوده شدن کارتخوان، صفحه کليد يا همه دستگاه را با لايه‌هاي اضافي پوشانده يا در محفظه‌هاي خاصي قرار دهند، انجمن پي‌سي‌آي اين روش را به هيچ عنوان توصيه نمي‌کند زيرا دستگاه کارتخوان بايد بدون هيچ شي يا ابزار اضافي، مستقيماً در دسترس دارنده کارت باشد. پوشاندن بخشي از دستگاه يا همه آن، ريسک‌هاي ديگري از جمله احتمال نصب انواع اسکيمر را به دنبال دارد. از اين رو تأکيد مي‌شود دارندگان کارتخوان از اين کار اجتناب کرده و در عوض، به صورت دوره‌اي اقدام به ضدعفوني کردن کارتخوان به روش صحيح کنند.


    1399/02/18