همگامي فضاي نوآوري با فناوري‌هاي مالي و بانکي

   

  مديرعامل شرکت فراديس گستر کيش در حاشيه همايش تراکنش اظهار داشت: رويداد استارتاپي «سرنخ 3» با هدف همگامي فضاي نوآوري کشور در حوزه فناوري‌هاي مالي و بانکي با همکاري چند دانشگاه مطرح برگزار مي‌شود.

  سيد علي هاشمي اقدم در خصوص اهداف رويدادهاي «سرنخ» که توسط مرکز نوآوري مالي شرکت خدمات انفورماتيک (آيفينک) در دست برگزاري است، گفت: شرکت خدمات انفورماتيک بيش از 5 سال است که در حوزه نوآوري ورود کرده و پس از فعاليت درون سازماني در اين حوزه، موضوع ورود به فعاليت‌هاي برون سازماني را در حوزه نوآوري در دستور کار قرار داده است.

  وي با اشاره به اينکه راه اندازي مرکز شتابدهي «آ‌يفينک» با اين هدف صورت گرفت، گفت: ما در مرکز نوآوري مالي آيفينک تصميم گرفتيم تا موضوع نوآوري را با شناسايي ايده‌ها و استارتاپ‌هاي اين حوزه و نيز منتورينگ استارتاپ‌ها دنبال کنيم و در اين رابطه يک قرارداد استراتژيک با مجموعه هم‌آوا منعقد شده است.

  هاشمي اقدم با بيان اينکه در اين مرحله درصدد شناسايي تيم‌ها و ايده‌هاي استارتاپي حوزه مالي و بانکي هستيم، ادامه داد: قصد داريم ظرف يک سال برنامه نوآوري خود را در اين زمينه رشد و توسعه دهيم.

  مديرعامل شرکت فراديس گستر کيش به عنوان يکي از شرکت‌هاي زير مجموعه هلدينگ خدمات انفورماتيک، با تاکيد بر لزوم تداوم در حوزه فعاليت‌هاي نوآورانه اين شرکت، خاطرنشان کرد: در اين بخش مي‌توانيم از اطلاعاتي که تيم‌هاي توانمند در اختيارمان مي‌گذارند استفاده کنيم و يک سري از نيازهاي مدنظرمان را در بازارهاي مالي براي همکاري اين استارتاپ‌ها ارائه دهيم.

  وي درباره هدف از برگزاري رويدادهاي سرنخ، گفت: قصدمان اين است که سرنخ موضوع را به جوانان دهيم تا آنها بگويند در کدام حوزه با چالش مواجه هستند. اميدمان اين است که در اين رويدادها تيم سازي خوبي صورت گيرد و کمک‌هاي فکري، حقوقي و ساختاري به اين تيم ها انجام شود. از سوي ديگر تيم‌هاي استارتاپي مي‌توانند با حضور در شتابدهنده آيفينک از تجربيات و منابع ما استفاده کنند.

  همچنين نادر قاسمي عضو هيات مديره شرکت فراديس گستر کيش و رئيس کميته راهبري مرکز نوآوري مالي «آيفينک» نيز هدف از راه اندازي اين مرکز را شناسايي تيم‌هاي مستعد حوزه فينتک عنوان کرد و گفت: فرآيند جذب استارتاپ‌ها با طرح موضوع نيازهاي صنعت بانکي، در مجموعه رويدادهاي «سرنخ » دنبال مي‌شود.

  وي افزود: در همين حال رويداد نوآوردگاه را به عنوان يک استارتاپ ويکند حوزه مالي و بانکي برگزار مي‌کنيم که در اين رويداد کار ارزيابي تيم‌هايي که ايده مطرح کرده‌اند، انجام مي‌شود.
  قاسمي اضافه کرد: ايده‌هاي اوليه و حتي کسب و کارهايي که داراي محصول اوليه هستند در اين رويداد شناسايي و به ارزيابي گذاشته مي‌شوند تا در فضاي «آيفينک» پرورش يابند.

  به گفته وي، برگزاري کارگاه‌هاي آموزشي و راهنمايي براي تهيه بيزنس پلن و شناسايي، تست و تحليل بازار براي تيم ايده ها انجام مي‌شود و در نهايت اين تيم‌ها با شکل‌دهي سه ماهه، وارد مرحله شتابدهي شده و با ايجاد مکانيزم‌هايي براي ورود به بازار و تست اوليه جامعه هدف، در نهايت اميدواريم بتوانند به اهدافشان دست يابند.

  گفتني است، در رويداد «سرنخ يک» حدود 70 بازديدکننده مستقل از مجموعه‌هاي بيروني ثبت نام کردند و در اين رويداد، سرنخ هايي در مورد حوزه‌هاي مختلف فينتک و بازار سرمايه ارائه شد. در رويداد «سرنخ 2» نيز که در قالب پنل تخصصي کاربرد فناوري‌‌هاي نوين در امنيت سامانه‌هاي مالي به عنوان يکي از پنل‌هاي تخصصي جشنواره استارتاپ‌هاي مالي بانکي همزمان با پنجمين نمايشگاه تراکنش ايران برگزار شد، بر لزوم شناسايي فرصت‌ها براي ورود کسب و کارهاي نوين مالي به بازار تاکيد شد.

  همچنين رويداد «سرنخ 3» در چند دانشگاه مطرح دنبال خواهد شد، تا «تيم ايده‌ها» در آنجا حضور داشته و در صورتي که علاقه‌مند به حضور در بازار و فضاي نوآوري کشور باشند با آيفينک و به تبع آن شرکت خدمات انفورماتيک همگام شوند.

  1398/09/03