مجمع عمومي عادي سالانه شرکت خدمات انفورماتيک

   

  موافقت مجمع مطمئن ترين سهم بورس با تقسيم 1000 ريال سود نقدي

  در مجمع عمومي عادي سالانه شرکت خدمات انفورماتيک که روز سه شنبه 24 ارديبهشت ماه به رياست مهندس محمد حسن انتظاري رييس هيات مديره و حضور اکثريت سهامداران اين شرکت برگزارشد، تقسيم 1000 ريال سود به ازاي هر سهم به تصويب رسيد.

  در اين جلسه ابتدا مهندس "سيد ابوطالب نجفي" مديرعامل شرکت خدمات انفورماتيک، گزارشي از عملکرد سال 97 ارائه کرد و در آن، روند فعاليت‌هاي شرکت را رو به رشد خواند و تداوم موفقيت شرکت را منوط به ملاحظه روندهاي فناوري، نگاه نوآورانه به صنعت و سرمايه گذاري در تحقيقات ذکر کرد.

  مهندس نجفي به طراحي، توليد، راه اندازي و مديريت 43 سامانه حاکميتي و 58 سامانه رقابتي اشاره کرد و افزود: در سال گذشته 82 ميليارد تراکنش در سامانه هاي شتاب، شاپرک، چکاوک، ساتنا، پايا و صياد با پايداري 99.9 درصد مديريت شد؛ اين در حالي است که تعداد تراکنش هاي مبادله شده در کر بانک‌هاي طرف قرارداد نيز 22 ميليارد تراکنش بود.

  وي در بخش حاکميتي به راه‌اندازي «سامانه هاي کنترل برخط تراکنش هاي شتاب و شاپرک بر اساس کد ملي»، «استفاده از کارت بانکي به عنوان کارت سوخت و گوشت»، «سامانه پرداختهاي نظام‌مند دوره اي-سپند» و «نظام هويت‌سنجي الکترونيکي مشتريان بانکي-نهاب» اشاره کرد و اظهار داشت: شرکت در سال گذشته براي سامانه سپند که در شبکه بانکي پرکاربرد است، موفق به کسب جايزه جشنواره مرحوم دکتر نوربخش شد.

  مهندس نجفي در ادامه خاطر نشان ساخت: در تداوم همسويي با روندهاي روز دنيا نيز ايجاد پلتفرم برنا که امکان استفاده از فناوري بلاکچين را ميسر نموده و ارائه سرويس هاي بين بانکي را تسهيل مي کند، محقق شده است.

  مهندس نجفي در خصوص سامانه بهداد که طي آن تجميع حساب هاي دولتي انجام خواهد شد؛ گفت: تا کنون 972 سازمان و حدود 17 هزار حساب دولتي به اين سامانه منتقل شده اند و تنها گمرک و وزارت نفت باقي مانده که حسابهاي اين سازمانها نيز در حال جابجايي است.

  بخش درخواست مشتري نيز از ديگر موضوعاتي بود که مهندس نجفي به آن اشاره کرد و افزود: در اين بخش 21.1 ميليارد تراکنش کارت و 22.9 ميليارد تراکنش کر در بانکهاي مشتري شرکت مديريت شد که نسبت به سال قبل رشد قابل توجهي داشته است.

  مهندس نجفي تصريح کرد: در خصوص بانکداري باز پلتفرم شاهين توليد شد که با همکاري بانک ها فضاي مناسبي را در اختيار فين‌تک‌ها قرار مي‌دهد.

  وي همچنين در خصوص طرح تبديل کارتهاي مغناطيسي به کارتهاي هوشمند بانکي اظهار داشت: اين پروژه موسوم به EMV ظرف پنج سال آينده نهايي خواهد شد و يک فرايند تدريجي است.

  مهندس نجفي تاکيد کرد: در کنار اجراي اين پروژه ها نبايد از امنيت سامانه ها غافل شد که خوشبختانه در اين بخش پروژه هاي خوبي پياده سازي شده و هماهنگي و تعامل مناسبي نيز با نهادهاي ذيصلاح داريم.

  مديرعامل شرکت خدمات انفورماتيک در خاتمه سخنان خود بيان داشت: خوشبختانه با تلاش مديران و کارکنان شرکت، سود خالص تلفيقي سال مالي 97 نسبت به سال قبل از آن، حدود 46 درصد رشد داشته و ارزش شرکت هم اکنون 11 هزار ميليارد تومان است.

  مهندس نجفي در خاتمه از زحمات و همراهي مقامات مسئول، مديرعامل و اعضاي هيات مديره شرکت ملي انفورماتيک، اعضاي هيات مديره و مديران و کليه همکاران شرکت خدمات انفورماتيک در به ثمر رسيدن اهداف و برنامه‌هاي آن قدرداني به عمل‌آورد.

  در نهايت پس از گزارش مديرعامل، قرائت گزارش مقبول حسابرس و بازرس قانوني، مجمع با تصويب صورت‌هاي مالي و تقسيم 1000 ريال سود نقدي به ازاي هر سهم به کار خود پايان داد.

  1398/02/28