مجمع سهامداران شرکت خدمات انفورماتيک

   

  با هدف ايجاد ابرمرکز داده و توليد کارتهاي هوشمند بانکي

  مجمع سهامداران شرکت خدمات انفورماتيک افزايش سرمايه 200 درصدي از محل سود انباشته را تصويب کرد

  در مجمع عمومي فوق العاده شرکت خدمات انفورماتيک که روز دوشنبه پانزدهم مرداد با رياست مهندس محمد حسن انتظاري رييس هيات مديره و حضور اکثريت سهامداران اين شرکت برگزارشد، افزايش سرمايه 200 درصدي از محل سود انباشته به تصويب رسيد.

  در اين جلسه ابتدا مهندس "سيد ابوطالب نجفي" مديرعامل شرکت خدمات انفورماتيک، ضمن معرفي ساختار جديد شرکت، شرکت‌هاي تابعه و ماموريت‌هاي هر يک براي آشنايي سهامداران جديد، ايجاد يک ابر مرکز داده (Mega Data Center) و همچنين توليد و شخصي سازي کارتهاي هوشمند بانکي را از دلايل پيشنهاد اين افزايش سرمايه عنوان کرد.

  وي در تشريح ضرورت ايجاد ابر مرکز داده اظهار داشت: نگاهي به آخرين کلان روندهاي فناوري در دنيا نشان مي‌دهد مراکز داده در صدر مهمترين کلان روندها قرار دارند و سرمايه گذاري در آنها اقتصادي است.

  مهندس نجفي با اشاره به بازار جهاني اين صنعت افزود: در سال 2014 درآمد حاصل از ديتاسنترها که از طريق ميزباني خدمات مراکز مختلف به دست آمده، 28 ميليارد دلار بوده که پيش بيني مي‌شود اين ميزان به زودي به 50 ميليارد دلار برسد.

  مديرعامل شرکت خدمات انفورماتيک به داده‌هاي موجود در بخشهاي مختلف اقتصاد کشور همچون بورس، گمرک، بيمه، ماليات و بانکها اشاره کرد و افزود: در صورت تجميع اين داده‌ ها و آناليز آنها توسط تحليلگران اقتصادي و مالي مي‌توان اطلاعات دقيق از فعاليت‌هاي افراد و بخشهاي اقتصادي درجريان تعاملات مالي به دست آورد که حاصل اين سازوکار به توسعه بيش از پيش کشور مي انجامد.

  وي ادامه داد: کلان داده ها در دنيا با عنوان "دارايي ديجيتال" شناخته مي‌شوند و ارزش آنها در صورت برنامه‌ريزي و استفاده، چندين برابر خواهد شد.

  مهندس نجفي در بخش ديگري از سخنان خود به موضوع لزوم ايجاد مرکز توليد و شخصي سازي کارتهاي هوشمند بانکي بعنوان دومين دليل پيشنهاد افزايش سرمايه شرکت اشاره کرد و بيان داشت: در حال حاضر بيش از 250 ميليون کارت بانکي فعال در کشور وجود دارد که اين کارتها مغناطيسي بوده و از امنيت پاييني برخوردار هستند؛ به همين جهت بانک مرکزي براي رفع اين نقيصه پروژه EMV را در در قالب نقشه راه در دست اقدام دارد که وظيفه اجراي آن برعهده شرکت گذاشته شده است.

  وي در خاتمه از زحمات و همراهي بانک مرکزي، مديرعامل و اعضاي هيات مديره شرکت ملي انفورماتيک و همه همکاران شرکت خدمات انفورماتيک در به ثمر رسيدن اهداف و برنامه‌هاي آن قدرداني به عمل‌آورد.

  پس از گزارش مديرعامل، حسابرس و بازرس قانوني، در نهايت افزايش سرمايه 200 درصد از محل سود انباشته به تصويب مجمع رسيد.

  1397/05/17