مجمع عمومي عادي سالانه شرکت خدمات انفورماتيک

   

  آينده روشن شرکت خدمات انفورماتيک با وجود فراز و نشيب هاي بين المللي

  مجمع عمومي عادي سالانه شرکت خدمات انفورماتيک به منظور بررسي عملکرد سال مالي منتهي به 30 اسفند 96، به رياست دکتر رسول سعدي رييس هيات مديره شرکت ملي انفورماتيک و با حضور اکثريت سهامداران برگزار شد.

  در اين جلسه ابتدا مهندس سيد ابوطالب نجفي مديرعامل شرکت خدمات انفورماتيک، گزارشي از عملکرد شرکت در سال 96 ارائه کرد و در آن ضمن برشمردن مهمترين دستاوردهاي سال گذشته، روند فعاليتهاي شرکت را رو به رشد خواند و آينده شرکت را با وجود فراز و نشيب ها و مسايل بين‌المللي، روشن عنوان کرد.

  مهندس نجفي در ادامه سخنان خود به افزايش 30 درصدي تراکنش‌هاي شتاب و 32 درصدي تراکنش‌هاي شاپرک در مقايسه با سال 95 اشاره کرد و افزود: تنها در 28 اسفند سال گذشته 162 ميليون تراکنش با پايداري 99/99 درصد مديريت شده است که در نوع خود بي نظير و در سطح بين‌المللي مثال زدني است. وي به تغيير رفتار مشتريان در استفاده از ابزار بانکداري الکترونيک اشاره کرد و ادامه داد: در طي سالهاي اخير شاهد افزايش اعتماد مردم به بانکداري الکترونيک و تغيير رفتار آنها بوده ايم به نحوي که کاهش سهم خودپردازها و افزايش سهم پايانه‌هاي فروش در سامانه شتاب از نتايج اين تغيير رفتار بوده است.

  مهندس نجفي به ضرورت ايجاد سامانه‌هاي پشتيبان به ويژه براي سامانه‌هاي حاکميتي و رقابتي اشاره کرد و افزود: خوشبختانه در حال حاضر براي سامانه‌هاي شتاب، شاپرک و چکاوک اين سايت‌ها ايجاد شده است و براي ساير سامانه‌ها نيز اين مهم در دستورکار قرار دارد.

  مديرعامل شرکت خدمات انفورماتيک بيان داشت: در حال حاضر تمام ضمانت‌نامه‌هاي شبکه بانکي بايد در سامانه سپام ريالي ثبت و سپس صادر شود. مهندس نجفي با ذکر برخي اقدامات مهم صورت گرفته در بانک‌هاي تحت پوشش، از ايجاد يک ابر مرکز داده در شهر آفتاب و فراهم شدن مقدمات آن نيز خبر داد. مديرعامل شرکت خدمات انفورماتيک در ادامه به تبيين مهمترين پروژه‌هاي سال جاري در قالب برنامه ريزي استراتژيک افق 1397 تا 1400 پرداخت و اظهار داشت: 64 پروژه در شرکت در دست اجراست که 30 پروژه حاکميتي، 15 پروژه زيرساختي و امنيتي، 9 پروژه به درخواست مشتري و 10 پروژه نيز با هدف تکميل سبد محصولات به انجام مي رسد. مهندس نجفي همچنين از اجراي 43 پروژه در قالب نقشه راه بانک مرکزي خبر داد و گفت: اجراي استاندارد EMV در سامانه‌هاي بين بانکي از جمله اين پروژه‌ها است که با اجراي آن، در يک مدت 5 ساله بايد تمام کارت‌هاي مغناطيسي بانکي جاي خود را به کارت‌هاي هوشمند بدهند. وي به افزايش چشمگير ارزش بازار شرکت خدمات انفورماتيک در سالهاي اخير اشاره کرد و ارزش بازار شرکت را در حال حاضر، حدود 7 هزار ميليارد تومان اعلام نمود.

  مهندس نجفي در خاتمه سخنان خود از هيات مديره و مديرعامل شرکت ملي انفورماتيک، معاون فناوري‌هاي نوين بانک مرکزي و مديران ارشد اين معاونت و همچنين اعضاي هيات مديره و معاونين، مديران و کارکنان شرکت خدمات انفورماتيک براي همکاري و همراهي در تحقق اهداف عاليه شرکت تقدير نموده و يکپارچگي، مشارکت جمعي، نوآوري و مشتري‌مداري را اصول و ارزش‌هاي اساسي شرکت در تحقق و تداوم موفقيت‌ها عنوان کرد.

  پس از گزارش مديرعامل، حسابرس و بازرس قانوني، گزارش حسابرسي مطلوب شرکت را قرائت کرد و در نهايت مجمع با تصويب صورت‌هاي مالي و تقسيم 2000 ريال سود نقدي به ازاي هر سهم به کار خود خاتمه داد. همچنين در مجمع عنوان شد حداکثر تا دو ماه آينده مجمع فوق العاده برگزار خواهد گرديد و شرکت از محل سود انباشته،200 درصد افزايش سرمايه خواهد داد.

  1397/03/08