مجمع عمومي شركت ملي انفورماتيك برگزار شد

   

  مجمع عمومي شركت ملي انفورماتيك برگزار شد

   مجمع عمومي شركت ملي انفورماتيك 22 خردادماه با حضور بيش از 99 درصد سهامداران شركت برگزار شد. 

  به گزارش دفتر ارتباطات شركت ملي انفورماتيك، دكتر اكبر كميجاني ـ قائم مقام بانك مركزي ـ كه به عنوان رييس مجمع سخن مي‌گفت، ضمن تقدير از هيات مديره و مديرعامل شركت ملي براي عملكرد يكسال گذشته شركت، دستاوردهاي به دست آمده را حاصل تلاش به سمت اعتلا و موفقيت ذكر و آن را قابل دفاع توصيف كرد. 

  وي با اشاره به گزارش هيات مديره و مديرعامل درباره فعاليت‌هاي شركت در سال گذشته تصريح كرد: ماموريت اصلي شركت ملي انفورماتيك پيشرو بودن در عرصه  IT نظام بانكي و مالي كشور است و انتظار مي‌رود نقشي برجسته در اين حوزه طي سال‌هاي پيش رو از خود نشان دهد.

  كميجاني يكي از اقدامات شايسته‌اي كه هم‌اكنون در شركت با جديت در حال انجام است را برنامه نقشه راه 1400 بانك مركزي ذكر كرد و افزود: با نگاه مجددي كه اخيرا به اين برنامه شده است انتظار داريم در برنامه‌هاي آتي و كلان با توجه به جهت‌گيري‌هاي جديد نتايج بهتري حاصل شود.

  قائم مقام بانك مركزي نقش نوآورانه و خلاقانه شركت ملي انفورماتيك را وجه تمايز آن با ديگر شركت‌ها دانست و تصريح كرد: اكنون شركت‌هاي متعدد بخش خصوصي در عرصه رقابتي در حوزه IT  نظام بانكي فعاليت كرده و به ارائه خدمات و محصولات مي‌پردازند در اين بين انتظار ما از شركت ملي با توجه به تحولات شگرفي كه در گستره جهاني اتفاق افتاده اين است كه با حفظ ساختار حاكميتي خود در پي تحول در اين حوزه‌ها باشد.

  وي با تصريح بر اينكه بانك مركزي از برنامه‌هاي تحول گرايانه شركت‌هاي گروه ملي حمايت مي‌كند بر گسترش فعاليت‌هاي اين شركت‌ها در حوزه‌هاي نوين بانكداري الكترونيك از جمله فين تك‌ و بلاك چين تاكيد كرد.

  در ادامه اين مجمع مسعود همايونفر ـ مديرعامل شركت ملي انفورماتيك ـ در گزارش جامعي به بررسي عملكرد شركت در سال گذشته و برنامه‌هاي آتي آن پرداخت.

  وي با تبيين برنامه استراتژيک شرکت ملي انفورماتيک اظهار کرد: گروه ملي براي نقش آفريني بيشتر در عرصه نظام بانکي کشور نيازمند رويکردهاي جديد و ترسيم بازارها و ابزارهاي نوين است که تلاش شده در بازنگري استراتژي‌هاي شرکت ملي مورد توجه قرار گيرند.

  همايونفر با تاکيد بر اينکه براي ورود شرکت به حوزه‌هاي جديد مي‌بايست رويکردهاي پيشين را بازنگري کرده و استراتژي‌هاي جديدي را تدوين مي‌کرديم به دلايل بازنگري در برنامه استراتژيک شرکت پرداخت و گفت: از يک سو عوامل بيرون سازماني قبيل ارتباطات با بانک مرکزي و ساير ذي‌نفعان، مسئوليت‌هاي اجتماعي، روند فناوري و بازارهاي نوظهور را پيش روي ما قرار مي‌داد و از سويي ديگر عوامل درون سازمان که ما را با موضوعاتي نظير حکمراني سازماني، سبد محصولات و خدمات، نوآوري و توسعه و نيز برنامه‌هاي سرمايه‌گذاري و ساختار سازماني مواجه مي‌کرد، لزوم تغيير در استراتژي‌ها را به امري حياتي مبدل کرده بود.

  مديرعامل شرکت ملي انفورماتيک تصريح کرد: يکي از مباحث مهمي که در اين زمينه مورد توجه قرار گرفته، جايگاه و نقش اصلي شرکت ملي انفورماتيک است که پس از بررسي جنبه‌هاي مختلف به اين نتيجه رسيديم که يکي از وظايف اصلي شرکت، ايجاد مکانيزم‌هايي براي ايجاد و توسعه نوآوري و سرمايه‌گذاري‌هاي مرتبط با آن است.

  وي با اشاره به اينکه بر اين اساس اهداف استراتژيک شرکت منطبق بر رويکرد نوآورانه تدوين شده‌اند، ادامه داد: در ويرايش جديد اهداف استراتژيک تبيين شده است که مي‌توان به مفاهيم و ديدگاه‌هاي زير در اين زمينه اشاره کرد؛ شفاف‌سازي سبک مديريتي، توجه به اکوسيستم نوآوري، تأکيد بر مديريت عملکرد سازماني و توسعه مشارکت‌ها، توسعه پايدار، توسعه خدمات مشترک، توسعه دانش‌بنيان، توسعه قابليت‌هاي رهبري سرمايه‌هاي انساني و توجه به چابک‌سازي سازمان و ارتقاي بهره‌وري.

  همايونفر يكي از مهمترين برنامه‌هاي شركت را تدوين نقشه راه شركت دانست كه با همكاري يك شركت خارجي در حال تدوين است و در ادامه تاكيد كرد: بر اساس اين برنامه كليدي مسير حركت و نحوه توسعه شركت ملي ترسيم خواهد شد در واقع نقشه راه به ما خواهد گفت كه در چه جاهايي نقش سرمايه‌گذار داريم، كجا بايد حامي باشيم، در چه حوزه‌هايي تنظيم كننده مقررات هستيم و در مجموع جايگاه شركت ملي انفورماتيك در حوزه بانكداري الكترونيك كشور كجاست.

  وي همچنين در ادامه به بيان گزارشي از صورت‌هاي مالي شركت و موفقيت‌هاي بدست آمده در اين حوزه پرداخت.

  در ادامه اين مجمع و پس از پرسش و پاسخ سهامداران موارد زير با اكثريت آرا به تصويب رسيد:

  1 ـ تصويب و تاييد صورت‌هاي مالي شركت ملي انفورماتيك

  2 ـ تقسيم 15 درصد سود خالص سال 1395

  3 ـ انتخاب اعضاي حقوقي هيات مديره براي دو سال

  4 ـ انتخاب موسسه حسابرسي فريوران به عنوان بازرس و بارزس قانوني

  5 ـ انتخاب روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه رسمي جهت درج آگهي‌ها

  1396/03/23