انعقاد قرارداد راه اندازي امضاي امن


  انعقاد قرارداد راه اندازي امضاي امن همراه بين شرکت هاي خدمات انفورماتيک و همراه اول

  در آستانه فرا رسيدن دهه مبارک فجر و با حضور وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات، مديران عامل شرکت هاي خدمات انفورماتيک و همراه اول قرارداد راه اندازي امضاي امن همراه را منعقد کردند.
  به گزارش روابط عمومي شرکت خدمات انفورماتيک، اين قرارداد در راستاي اجراي تفاهم نامه اخير دو شرکت در حوزه امضاي همراه منعقد شده است. گفته مي شود در ايران بيش از 78 ميليون سيم کارت فعال و نزديک به 60 ميليون تلفن همراه هوشمند وجود دارد و کسب و کارهاي موبايلي در حال توسعه است.
  براي توسعه کسب و کار موبايلي، موضوع احراز هويت و اعتماد کاربران در اولويت قرار مي‌گيرد. امضاي همراه، خلاء اعتماد پذيري و احراز هويت کاربران را برطرف مي‌کند و تراکنشي که در شبکه موبايلي براي کاربردهاي بانکي و پرداخت استفاده مي شود به کمک امضاي همراه به صورت احراز هويت شده، انکار ناپذير و امن انجام مي‌شود.
  شرکت خدمات انفورماتيک براي سادگي عملکرد بانکها و کاربران، تمامي الزامات تکنولوژي امضاي همراه را در داخل شرکت پياده سازي کرده و اگر بانکي بخواهد امضاي همراه را به مشتريان خود ارائه دهد، کافي است شبکه خود را به سرويس امضاي همراه شرکت خدمات انفورماتيک متصل کند و بصورت Signature as a Service، خدمات مورد نياز خود را دريافت دارد. اين موجب مي شود که بانکها با ساده ترين روش از مزايا و خدمات سرويس امضاي همراه با يک اتصال بهره مند شوند.

  براي کاربران عادي هم دسترسي به امضاي همراه ساده است. بدين صورت که با حضور در دفاتر منتخب خدمات مشتريان اپراتوري که از آن سيم کارت دارند، در خواست سيم کارت داراي امضاي ديجيتال را داده و آن سيم کارت را دريافت کنند.

  اين سرويس بصورت پايلوت راه اندازي شده و با همکاري بين شرکت و همراه اول، بزودي استفاده تجاري از آن آغاز خواهد شد.

  1395/11/16