استقبال بانک‌ها از بلاک چين اختصاصي جي پي مورگان

  شرکت ملي انفورماتيک - جي پي مورگان از گسترش شبکه بلاک چيني خود خبر داد.

  به گزارش وب‌سايت ETHNews، شبکه تبادل اطلاعات بين بانکي جي پي مورگان موسوم به Quorum که بر مبناي بلاک چين اتريوم عمل مي‌کند، در سال گذشته راه‌اندازي شده است.

   

   

  جي پي مورگان شرکت سرمايه‌گذاري چندمليتي است و دفتر مرکزي آن در منهتن نيويورک قرار دارد.

  بنا بر اعلام جي پي مورگان، تا کنون 75 بانک از جمله بانک سلطنتي کانادا و استراليا، گروه بانکي گروپ هو نيوزلند و سوسيه جنرال فرانسه به اين شبکه پيوسته‌اند.

  سيستم پرداخت بين‌المللي شامل لايه‌هاي ارتباطي متعددي براي تاييد و پردازش تراکنش‌هاست و بسياري از تراکنش‌ها به صورت بين بانکي صورت مي‌گيرد و اين بدان معناست که در صورت بروز مشکل، کار بسيار کند پيش مي‌رود ولي فناوري بلاک چين يک پلتفرم براي به اشتراک‌گذاري اطلاعات بين بانکي و بين‌المللي است که بانک‌ها با استفاده از آن مي‌توانند با سرعت بالا و به گونه‌اي آسان‌تر، داده‌هاي مربوط به پرداخت‌ها را با يکديگر مبادله کنند.

  در پلتفرم بلاک چين اختصاصي جي پي مورگان به نام Quorum، اطلاعات به گونه‌اي ايمن در بلاک چين به اشتراک گذاشته مي‌شود و متصديان مي‌توانند به آساني اطلاعات ذخيره شده در بلاک چين را بررسي کنند.

  همين موضوع تعاملات بين بانک‌ها را سرعت بيشتري مي‌بخشد.

  بنا به گفته Emma Loftus، يکي از مديران ارشد جي پي مورگان، اين شبکه تبادل اطلاعات بين بانکي تجربه مشتري را بهبود مي‌بخشد و زمان فرايندها را از چند هفته به چند ساعت کاهش مي‌دهد.

  بنا به گفته وي پس از راه‌اندازي آزمايشي طرح بلاک چيني جي پي مورگان در سال 2017، اين برنامه مورد توجه و عنايت بانک‌هاي کارگزار قرار گرفته است.


  1397/7/10