از اپليکيشن بانکداري همراه HSBC رونمايي شد

  شرکت ملي انفورماتيک - بانک HSBC يک پلتفرم بانکداري همراه به نام Kinetic (کنتيک) براي پاسخگويي به نيازهاي جامعه تجاري و کسب و کارهاي انگليس راه‌اندازي کرده است.

   

   

   

  HSBC Kinetic اين امکان را به کسب و کارهاي کوچک و متوسط مي‌دهد که ظرف چند دقيقه حساب پس‌انداز و جاري باز کنند و به گونه‌اي کارآمد، تراکنش‌هاي تجاري خود از قبيل برداشت‌هاي مستقيم و سفارش‌هاي ثبت را مديريت نمايند.

  بر اساس گزارش وب‌سايت فاين‌اکسترا، اپليکيشن Kinetic بخشي از برنامه تحول جهاني چند ميليارد دلاري HSBC است که به دنبال ديجيتالي کردن سفرهاي مشتري با هدف ارتقاء تجربه کاربر است.

  راه‌اندازي اين پلتفرم در زمان مناسبي رخ داده چرا که در حال حاضر به دليل وقوع رکود اقتصادي، صاحبان کسب و کارهاي کوچک و خودگردان به کمک‌هايي از اين دست نياز دارند.

  کنتيک که بر اساس فناوري ابر گوگل ساخته شده، HSBC را قادر مي‌سازد از زيرساخت‌هاي موجود خود براي ارتقاء سطح خدمات و نيز به‌روزرساني‌هاي فني طبق بازخوردهاي دريافت شده از کاربران، استفاده نمايد.

  ناديا حجازي (Nadya Hijazi) مدير کل کانال‌هاي بانکداري تجاري ديجيتال HSBC مي‌گويد از زمان راه‌اندازي طرح Bounce Back Loan Scheme در مه سال 2020، شعبه انگليسي اين بانک اعطاي بيش از 7 ميليارد پوند وام را تصويب کرده است. اين کار به يمن پلتفرم‌هاي فعلي بانکداري ديجيتال از جمله کنتيک صورت گرفته است و گرنه تخصيص چنين حجمي از وام براي بانک امکان‌پذير نمي‌شد.

  چندي پيش دولت بريتانيا در پاسخ به ضرر و زياني که ويروس کرونا به کسب‌وکارها وارد کرده، طرح وام‌دهي به کسب‌وکارها را معرفي کرد.

  برنامه Bounce Back Loan Scheme براي کسب‌وکارها به اين منظور طراحي شده تا کسب‌وکارهايي که به دليل شيوع کرونا آسيب ديده‌اند بتوانند هرچه زودتر به روال سابق خود برگردند.

  گفتني است HSBC يکي از بزرگترين و معتبرترين بانک‌هاي جهان است که 156 سال از زمان تاسيس آن مي‌گذرد و دفتر مرکزي آن در لندن واقع شده است.

  1400/01/29