آزمايش موفقيت‌آميز صدور ارز CBDC توسط بانک مرکزي آلمان

  شرکت ملي انفورماتيک - بانک مرکزي آلمان سيستم پرداخت بلاک چين را بدون ارز ديجيتال آزمايش کرد.

   

   

   

   

  آزمايش فوق با مشارکت گروه دويچه بورس (Deutsche Börse) و آژانس مالي آلمان (German Finance Agency) صورت گرفته و طي آن، يک سري اوراق قرضه دولتي 10 ساله همراه با تجارت در بازارهاي اوليه و ثانويه، در سيستم دفتر کل توزيع شده (DLT) صادر گرديده است.

  به گزارش وب‌سايت فاين‌اکسترا، در اين پروژه همچنين يک سيگنال ماشه ايجاد شد که دفتر کل توزيع شده (DLT) را به سيستم پرداخت کنوني متصل نمود و تاييد شد که تراکنش صورت گرفته است.

  پلتفرم يادشده به بانک فدرال اجازه مي‌دهد که بدون نياز به اعمال تغييرات اساسي در ارز خود، از قدرت فناوري بلاک چين بهره‌مند شود.

  در پروژه مزبور تعدادي از شرکت‌ها و موسسات مالي مهم از جمله بارکليز، سيتي بانک، کومرتس‌بانک، دي‌زد بانک، گلدمن ساکس و سوسيته ژنرال از فرانسه حضور داشتند.

  بورکارد بالز (Burkhard Balz)، عضو هيئت مديره بانک مرکزي آلمان موسوم به بانک فدرال (Deutsche Bundesbank)، با حمايت از اين فرايند گفت پس از انجام موفقيت‌آميز اين آزمايش، نظام يورو بايد بتواند با استفاده از چنين راهکاري، در زماني بسيار کوتاه نسبت به صدور ارز ديجيتال بانک مرکزي (CBDC) اقدام کند.

  CBDC يا Central Bank Digital Currency (ارز ديجيتال بانک مرکزي) نوعي پول ديجيتال است که بانک مرکزي کشورها مي‌توانند با انتشار آن، باعث ايجاد شفافيت بر روي مکانيسم‌هاي سياست پولي شوند.

  1400/01/22