مديران کسب و کارها به ربات‌ها بيشتر از مشاوران مالي اعتماد دارند

  شرکت ملي انفورماتيک - به يادماندني‌ترين رويداد امسال بيماري همه‌گير کرونا بود که طي چند ماه، جهان و تمام جنبه‌هاي زندگي بشري را تحت تاثير خود قرار داد که البته هنوز هم ادامه دارد.

   

   

   

  شيوع اين بيماري موجب شده ترس انسان‌ها از هوش مصنوعي در حوزه خدمات مالي کمتر شود، به طوري که طبق بررسي‌هاي صورت گرفته، در حال حاضر، شهروندان و مديران کسب و کارها، براي انجام امور مالي خود، به ربات بيش از يک انسان اعتماد دارند.

  به گزارش وب‌سايت فاين‌اکسترا، مطالعه‌اي که توسط شرکت اوراکل بر بيش از 9000 مصرف‌کننده و مدير تجاري در 14 کشور جهان صورت گرفته نشان مي‌دهد که همه‌گيري بيماري ناشي از کرونا، استرس، ترس و نگراني مالي را در بين مردم جهان افزايش داده است و باعث شده پاسخ به اين پرسش تغيير کند: براي مديريت امور مالي خود، به چه کسي و چه چيزي اعتماد کنيم؟

  يافته‌ها حاکي از آن است که شهروندان براي پيمايش فرايندهاي پيچيده مالي، به طور فزاينده‌اي به فناوري روي مي‌آورند و بيش از پيش در اين خصوص به ربات‌ها تکيه و اعتماد مي‌نمايند.

  در اين نظرسنجي مشخص شد که 73 درصد مديران مشاغل، براي رتق و فتق امور مالي، به ربات بيشتر از خودشان اعتماد دارند و 77 درصد نيز گفته‌اند که در اين خصوص، به ربات‌ها بيش از تيم‌هاي مالي خود مي‌توانند تکيه کنند.

  در اين گزارش آمده است: در عين حال افراد به هنگام تصميم‌گيري براي خريدهاي عمده و مهم از قبل خريد خانه، خودرو و برنامه‌ريزي براي بازنشستگي، به مشاوران انساني بيشتر بها مي‌دهند.

  1400/01/14