کرونا، رکورد جديدي از آمار پرداخت‌هاي ديجيتال در هند رقم زد

  شرکت ملي انفورماتيک - شيوع ويروس کرونا، تقاضاي جهاني براي پرداخت‌هاي بدون تماس را به شدت افزايش داده است، هند نيز از اين قاعده مستثنا نيست.

   

   

   

   

   

  گزارش‌ها حاکي از آن است که همه‌گيري ويروس کويد 19 از يک سو رکودهاي اقتصادي زيادي به بخش‌هاي مختلفي از جامعه جهاني تحميل کرده است و از سوي ديگر رشد و رونق در برخي حوزه‌ها را باعث شده است.

  به عنوان مثال، کاهش مراجعات افراد به بانک‌ها و نيز کم شدن استفاده از اسکناس، روند استفاده از تلفن‌هاي هوشمند را سير صعودي بخشيده است.

  بنا به گزارش وب‌سايت Hindu Business Line، در سال 2020 پرداخت ديجيتال در هند به بالاترين سطح خود رسيده است و با عبور از مرز 2 ميليارد تراکنش در ماه اکتبر، به 2.21 ميليارد تراکنش در ماه نوامبر سال گذشته دست يافته است.

  کرونا همچنين بانک‌هاي سنتي هند را مجبور کرده که بيش از پيش به گسترش کانال‌هاي ديجيتال تن دهند تا بتوانند کماکان با مشتريان خود ارتباط داشته باشند.

  گفته مي‌شود تصميم دولت هند مبني بر افزايش سقف تراکنش‌هاي بدون تماس به 5000 روپيه و نيز ورود پيام‌رسان محبوب واتساپ به حوزه پرداخت اين امر را شدت بخشيده است.

  واتساپ چند ماه پيش بعد از مدت‌ها تلاش و تست و بررسي، سرانجام قابليت پرداخت و جابجايي پول را به پلتفرم خود افزود تا کاربران بتوانند با استفاده از آن و با بهره‌گيري از قابليت فيس‎بوک پي (Facebook Pay) براي کاربران اين اپليکيشن پول واريز و منتقل کنند.

  بنا به پيش‌بيني صاحب‌نظران، شعبات بانکي در آينده نيز به فعاليت‌هاي خود ادامه خواهند داد، هر چند در کنار آن، تعاملات ديجيتالي خود را با مشتريان افزايش خواهند داد.

  1399/11/01