نقد کردن بيت کوين در انگليس با ATM

  شرکت ملي انفورماتيک - به لطف همکاري بين شرکت BitcoinPoint و Cashzone، دارندگان ارزرمزها در انگليس مي‌توانند با مراجعه به يکي از 16 هزار دستگاه خودپرداز، بيت کوين خود را نقد کنند.

   

   

  بر اساس قراردادي که بين شرکت کوين پوينت (BitcoinPoint) و يکي از ارائه‌دهندگان خدمات خودپرداز به نام کش‌زون (Cashzone) منعقد شده، 16 هزار دستگاه خودپرداز در سراسر انگليس اين امکان را به دارندگان بيت کوين مي‌دهد تا ارزهاي خود را بفروشند.

  به گزارش وب‌سايت فاين‌اکسترا، بنويت مرزوک (Benoit Marzouk) مدير عامل شرکت بيت کوين پوينت بر اين باور است که اين اقدام، دسترسي به بيت کوين را در بين مصرف‌کنندگان روزانه افزايش مي‌دهد.

  وي اظهار داشت: از آنجا که ثبت نام در صرافي ارزهاي ديجيتال براي افرادي که با اين فناوري آشنا نيستند، ممکن است فرايند پيچيده‌اي باشد، کمبود دستگاه‌هاي ATM بيت کوين، دسترسي افراد به بيت کوين را با مشکلاتي روبرو کرده است.

  در اين روش، کاربران بايد پس از دانلود اپليکيشن مربوطه از وب‌سايت بيت کوين پوينت، مبلغي را که مايل به برداشت هستند درج نمايند و پس از اسکن کد کيوآر، پين کد مربوطه را از طريق پيامک دريافت نمايند.

  پس از آن، مي‌توانند با وارد کردن اين پين کد در دستگاه‌هاي ATM، بيت کوين‌هاي خود را نقد کنند.

  نکته قابل توجه اين که فرايند مزبور در عرض چند ثانيه انجام مي‌شود و در آن، هيچ کارت يا حساب بانکي مورد نياز نيست.

  «بيت کوين پوينت» که تا کنون 20 هزار تراکنش آنلاين و فروشگاهي را مديريت و اجرايي کرده، معتقد است همکاري با «کش زون» امکان رقابت بيت کوين با ارزهاي فيات را تقويت مي‌کند.

  1399/10/14