کرونا و افزايش سرعت حرکت به سمت بانکداري اينترنتي

  شرکت ملي انفورماتيک - اگر چه شهروندان ژاپني از بانکداري اينترنتي استقبال مي‌کنند ولي برخي شواهد نشان مي‌دهد که همه گيري بيماري کرونا سرعت حرکت بانک‌هاي ژاپني به اين سمت را شدت بخشيده است.

   

   

   

  سوميتومو ميتسويي (Sumitomo Mitsui) يکي از سه بانک و معتبر بزرگ ژاپن به تازگي شعبه جديدي افتتاح کرده که در آن ارائه خدمات تراکنش‌هاي نقدي توسط کارمندان به طور کامل حذف شده است.

  به گزارش وب‌سايت روزنامه ژاپن تايمز، اين شعبه در شهر ياماتو واقع در استان کاناگاوا تاسيس شده است.

  جون ايزومي (Jun Izumi) مدير کل بخش کانال استراتژي بانک مزبور مي‌گويد در اين شعبه اصولاً کارمندان ما با پول نقد سر و کار نخواهند داشت و به همين دليل آنها زمان بيشتري براي ارائه خدمات مشاوره به مشتريان در اختيار دارند.

  پيش‌بيني مي‌شود مقدار کاغذ مورد استفاده در اين شعبه به نصف کاهش يابد.

  بنا به گفته ايزومي، بانک متبوع وي مدتي است که در حال پژوهش در خصوص بازسازي بازارهاي فروش خود است اما همه گيري کرونا الزاماً اين فرايند را شدت بخشيده است.

  بنا به گفته وي، از آنجا که اين سيستم جديد ممکن است براي آن دسته از مشتريان کهنسال که با کدهاي QR آشنا نيستند قدري دشوار باشد، لذا کارمندان بانک در صورت لزوم همچنان پشتيباني حضوري ارائه خواهند داد.

  بانک مزبور اميدوار است با کارآمدتر ساختن اين شيوه، از تعداد پرسنل حاضر در شعبات بکاهد.

  «سوميتومو ميتسويي» در نظر دارد تا پايان سال 2022، در 300 شعبه خود به سرويس‌هاي تبادلات نقدي که توسط کارمندان ارائه مي‌شود خاتمه دهد.

  1399/09/21