نخستين مدير منطقه‌اي پي‌پال در چين

  شرکت ملي انفورماتيک - پس از صدور مجوز حضور پي‌پال در چين، اين شرکت آمريکايي نخستين مدير منطقه‌اي خود در چين را معرفي کرد.

   

   

   

   

  هانا کيو (Hannah Qiu) پيشتر در شرکت‌هاي جنرال الکتريک، مک‌کينزي و تماسک فعاليت داشته است.

  وي اخيراً پست مدير کلي شرکت Ping An OneConnect را به دست داشته و تا ژوئيه سال جاري اين سمت را عهده‌دار بوده است.

  بر اساس گزارش وب‌سايت caixinglobal، کيو مسئوليت کامل تدوين استراتژي بلندمدت پي‌پال در چين را برعهده خواهد داشت و گزارش‌هاي خود را به جاناتان آورباخ (Jonathan Auerbach) مدير ارشد استراتژي اين کمپاني ارائه مي‌نمايد.

  بنا به گفته جاناتان آورباخ، اين حرکت نشان‌دهنده تعهد پي‌پال به توسعه درازمدت در چين و تبديل شدن به يک شريک بسيار معتبر براي موسسات مالي و شرکت‌هاي فناوري در اين بازار مهم است.

  بانک مرکزي چين از مدت‌ها پيش وعده داده بود با هدف ايجاد رقابت بين شرکت‌هاي پرداخت الکترونيک چيني، خدمات پرداخت داخلي خود را به روي شرکت‌هاي خارجي باز کند.

  بر اين اساس، پي‌پال نخستين کمپاني خارجي است که تاييديه بانک مردم چين را دريافت مي‌کند و مي‌تواند در خاک اين کشور به فعاليت بپردازد.

  پي‌پال در ماه دسامبر 70 درصد سهام شرکت پرداخت‌هاي آنلاين چيني را که تحت نام تجاري گوپي (Gopay) فعاليت مي‌کند خريداري کرد و اکنون بازرگانان چيني مي‌توانند از خدمات پرداخت اين شرکت در وب‌سايت‌هاي خود استفاده نمايند.

  هر چند پي‌پال اميدوار است سهمي از اين بازار را تصاحب کند ولي اين شرکت در واقع وارد بازاري مي‌شود که تحت سلطه غول فناوري علي‌پي (Alipay) قرار دارد.

  بنا به اطلاعاتي که iResearch به دست داده است، علي‌پي بيش از 90 درصد بازار يادشده را در اختيار دارد و به همين دليل صاحبنظران معتقدند پي‌پال با شرايط رقابتي دشواري در چين روبروست.


  1399/6/25