استفاده از هوش مصنوعي براي مقابله با توقف تراکنش‌ها

  شرکت ملي انفورماتيک - شرکت ويزا براي مقابله با توقف تراکنش‌هاي مالي به هنگام از دسترس خارج شدن سرويس‌ها، از هوش مصنوعي استفاده مي‌کند.

   

   

   

   

  در اين روش، ويزا از يک فناوري هوش مصنوعي بلادرنگ استفاده مي‌کند تا موسسات مالي در مواقع بروز اختلالات اينترنتي، متوقف نشوند و بتوانند مجوزهاي مربوطه را صادر نمايند.

  به گزارش وب‌سايت فاين‌اکسترا، اين فناوري Visa Smarter Stand-in Processing يا به اختصار Smarter STIP نام دارد که در مواقع آفلاين، با استفاده از تکنيک يادگيري عميق مي‌تواند پيش از تاييد يا رد تراکنش‌هاي قديمي، آنها را مورد تجزيه و تحليل قرار داده و اين امر را صرف نظر از نوع مرکز صادرکننده عملياتي نمايد.

  Smarter STIP که در واقع نوعي پردازشگر پشتيبان است، صرفاً به ضوابط ثابتي که براي کارت‌ها تعريف شده متکي نيست و بنا به ادعاي شرکت ويزا، اين امر باعث مي‌شود تا بيش از 50 درصد موارد مشابه، مشکلات تراکنش‌ها برطرف گردد.

  Jack Forestell مدير ارشد اجرايي ويزا مي‌گويد: مصرف‌کنندگان انتظار دسترسي لحظه‌اي و بي وقفه به حساب‌هاي خود را دارند و عدم تحقق اين خواسته، مي‌تواند گران تمام شود.

  وي افزود: پردازش نيابتي هميشه يک اطمينان خاطر مهم براي مشتريان ما به شمار مي‌رود که باعث مي‌شود بدانند به هنگام بروز اتفاقات غيرمنتظره، ما هواي آنها را داريم.

  اين مدير ويزا خاطرنشان کرد: با افزودن هوش مصنوعي، اين قابليت، هوشمندتر، قوي‌تر و پوياتر مي‌شود.

  شرکت ويزا مي‌گويد اين فناوري از ماه اکتبر در دسترس خواهد بود و «مورد استفاده طيف وسيعي از موسسات مالي در نقاط مختلف جهان قرار خواهد گرفت»

  1399/06/27