شماره کارت‌هاي اعتباري در ژاپن رو به اتمام است!

  شرکت ملي انفورماتيک - به دنبال همه گير شدن ويروس کرونا، دولت‌ها شهروندان خود را به استفاده از شيوه‌هاي ديجيتال و غيرحضوري تشويق مي‌کنند و خريد اينترنتي را يک مزيت به شمار مي‌آورند.

   

   

   

  در ژاپن نيز همين روال وجود دارد و حتي مقامات ژاپني براي تراکنش‌هاي غيرنقدي پاداش تعيين کرده‌اند.

  اين موضوع باعث شده استفاده از پرداخت‌هاي کارتي از محبوبيت بالايي در ژاپن برخوردار شود و همين امر، چالش قابل توجهي در اين کشور پديد آورده است: شماره کارت‌هاي مندرج روي کارت‌هاي اعتباري در ژاپن رو به اتمام است.

  به گزارش وب‌سايت فاين‌اکسترا، تا مارس 2019 ژاپني‌ها حدود 283 ميليون کارت اعتباري داشته‌اند که اين رقم از زمان ظاهر شدن ويروس کرونا و اتخاذ تدابير احتياطي توسط دولتمردان اين کشور روند صعودي داشته است.

  بنا به اعلام يک روزنامه محلي ژاپني به نام مانيچي شيمبون (Mainichi Shimbun) شرکت‌هاي صادرکننده کارت‌هاي اعتباري نگران هستند که ممکن است به زودي در اين خصوص با کمبود مواجه شوند.

  بر اساس اين گزارش، اگر چه مشکل مزبور را مي‌توان با افزودن يک عدد برطرف نمود ولي اين کار ده‌ها ميليارد ين هزينه به همراه دارد و ممکن است باعث بروز اختلالاتي نيز گردد.

  يک شرکت صادرکننده کارت‌هاي بانکي مي‌گويد اگر چه ما مي‌خواهيم حتي‌المقدور مانع از اضافه کردن يک عدد به اعداد روي کارت‌ها شويم ولي ظاهراً در نهايت چاره‌اي جز انجام اين کار نخواهيم داشت.

  1399/06/23