تقويت همکاري‎هاي دبي و چين در زمينه فين‌تک

  شرکت ملي انفورماتيک - مرکز مالي بين‌المللي دوبي موسوم به DIFC توافق‌نامه‌اي با نهاد چيني Jiaozi Fintech Dreamworks امضا کرده است که در آن بر افزايش دسترسي‌هاي چين و امارات به بازارهاي فين‌تک يکديگر تاکيد شده است.

   

   

   

  Jiaozi Fintech Dreamworks يکي از پلتفرم‌هاي نوآور چين در حوزه فين‌تک به شمار مي‌رود که در سال 2016 تاسيس شده و در شهر چنگدو قرار دارد.

  به گزارش وب‌سايت thenational.ae، اين تفاهم‌نامه، بخش‌هايي همچون هوش مصنوعي، کلان داده‌ها، بلاک چين و رايانش ابري را پوشش مي‌دهد.

  بنا به گفته عارف اميري مدير اجرايي نهاد مالي چندمليتي DIFC، دو مرکز يادشده در زمينه اجراي طرح‌هاي مشترک، اشتراک دانش و دوره‌هاي آموزشي با يکديگر همکاري خواهند داشت.

  وي افزود به همان صورتي که DIFC دروازه ورود به خاورميانه، آفريقا و آسياي جنوبي است، چنگدو نيز مي‌تواند معادل دسترسي به چين و منطقه وسيعتري از آسيا باشد. به اشتراک‌گذاري تجارب و فعال کردن شرکت‌هاي فين‌تک ما براي همکاري‌هاي دوجانبه، علاوه بر پديدار ساختن فرصت‌ها، يک نيروي جمعي براي تسريع در برنامه‌هاي فين‌تک در دبي و چين به ارمغان مي‌آورد.

  Wang Juan مدير پلتفرم چيني هم گفت: ما اطمينان داريم که اين توافق‌نامه به سود جامعه Jiaozi Fintech Dreamworks خواهد بود چرا که به آنها در دستيابي به فرصت‌هاي جديد کمک مي‌کند. همچنين با استفاده از اين فرصت، افراد با استعداد از هر دو شهر مي‌توانند در کارگاه‎هاي فرامرزي و دوره‌هاي برنامه‌هاي آموزشي شرکت کنند.

  بر اساس اين گزارش، در نيمه نخست سال، تعداد شرکت‌هاي فعال در DIFC بيست و پنج درصد رشد داشته است و اين نهاد قصد دارد تا سال 2024 اين تعداد را به سه برابر افزايش دهد.

  1399/05/09