استقبال انجمن بانکي ايتاليا از پروژه يوروي ديجيتال

  شرکت ملي انفورماتيک - انجمن بانکي ايتاليا (Italian Banking Association) موسوم به ABI براي مشارکت در پروژه آزمايشي ارز ديجيتال بانک مرکزي در اتحاديه اروپا ابراز تمايل و آمادگي کرده است.

   

   

   

   

  ABI که متشکل از صدها موسسه بانکي ايتاليايي است، سال گذشته کارگروهي را براي پژوهش در مورد ارزهاي ديجيتال و رمزنگاري شده تشکيل داده بود.

  به گزارش وب‌سايت فاين‌اکسترا، اين کارگروه با صدور اطلاعيه اي، ضمن اشاره به اين که جلب اعتماد عمومي با استفاده از يک چارچوب ارز ديجيتال که به طور کامل مطابق با مقررات اتحاديه اروپا باشد يک اولويت است، گفته بانک‌ها نقش مهمي در حمايت از اين اعتماد ايفا مي‌کنند.

  کارگروه مزبور همچنين گفته ثبات پولي و رعايت کامل چارچوب هاي قانوني اتحاديه اروپا به عنوان يک اولويت مطرح مي‌باشد.

  در بخش ديگري از اين اطلاعيه، با اشاره به پروژه اسپونتا (Spunta) اعلام شده که بانک‌هاي ايتاليايي در حال حاضر از فناوري بلاک چين استفاده مي‌کنند و آزمايشگاه ABI با هدف تسريع فرايندهاي تسويه بين بانکي، اين پروژه را با بلاک چين ادغام کرده است.

  اسپونتا يک پروژه تحقيقاتي است که سال گذشته توسط واحد پژوهشي ABI راه‌اندازي شد و بانک‌هاي مهم و طراز اول ايتاليا در آن عضو هستند.

  اين پروژه به دنبال استفاده از فناوري بلاک چين براي ايجاد ارتباطات بين بانکي است.

  استفاده از يک ارز مانند يورويِ ديجيتالِ قابلِ برنامه‌ريزي قادر است تحولي عظيم در حوزه پول و ارز خلق کند.

  ABI مي‌گويد يک ارز رمزنگاري شده با پشتوانه بانک مرکزي، به لطف ويژگي قابل برنامه‌ريزي بودنش مي‌تواند نوآوري‎هايي در سيستم بانکداري سنتي به ارمغان آورد. 

  1399/04/25