ممنوعيت استفاده از ايميل در بانک‌هاي ترکيه

  شرکت ملي انفورماتيک - بر طبق قوانين جديد ترکيه، بانک‌هاي اين کشور بايد استفاده از خدمات ايميل را کنار گذاشته و به سراغ اپليکيشن‌هاي همراه بروند.

   

   

   

   

  سازمان تنظيم مقررات و نظارت بر امور بانکي ترکيه موسوم به BDDK، با هدف مقابله با تهديدات و نگراني‌هاي امنيتي تصويب کرده که بانک‌هاي ترکيه مجاز نيستند اطلاعات حساس مشتريان را به آنها ايميل کنند، بلکه بايد از اپليکيشن‌هاي همراه يا وب‌سايت‌هاي بانکداري الکترونيک استفاده نمايند.

  به گزارش وب‌سايت Daily Sabah، بر اين اساس، از ابتداي ژوئيه بانک‌هاي ترک اجازه ندارند از خدمات ايميل خارجي مانند گوگل و هات‌ميل، به عنوان پلتفرم نخست خود براي به اشتراک‌گذاري اطلاعات مالي حساس مشتريان استفاده نمايند.

  در عوض مشتريان براي دستيابي به صورت‌هاي مالي، به طور خودکار به خدمات آنلايني که خود بانک‌ها ارائه مي‌کنند، هدايت مي‌شوند.

  آن دسته از مشترياني که به استفاده از اين اپ‌ها تمايل ندارند، مي‌توانند با ارائه درخواست به بانک خود، همچنان از خدمات ايميل استفاده نمايند.

  BDDK قصد دارد با تصويب اين قوانين، از اطلاعات حساس مشتري‏ها در داخل مرزهاي ترکيه محافظت کند و امنيت سايبري نهادهاي مالي و بانکي اين کشور را ارتقاء بخشد.

  برخي کارشناسان معتقدند برنامه‌هاي بانکي همراه براي ذخيره اطلاعات مالي افراد از ضريب اطمينان بالايي برخوردار است چرا که با بهره‌گيري از قابليت تاييد هويت دو مرحله‌اي، کاربران بايد علاوه بر رمز عبور خود، از يک کد ديگر که به آنها اختصاص مي‌يابد نيز استفاده کنند.

  گفتني است در سال‌هاي اخير، استفاده از خدمات بانکداري همراه به طور گسترده‌اي در ترکيه رشد داشته است و شهروندان اين کشور به استفاده از خدمات بانکداري همراه و اينترنتي روي آورده‌اند.

  1399/04/09