بلاک چين دات کام از روبل روسيه پشتيباني مي‌کند

  شرکت ملي انفورماتيک - شرکت Blockchain.com يکي از بزرگترين ارائه‌دهنده‎هاي کيف پول ارز ديجيتال و داده‌هاي بلاک چين، از قصد خود براي پشتيباني از پول ملي روسيه (روبل) خبر داد.

   

   

   

   

  با توجه به اين که بخش قابل توجهي از ترافيک و حجم بلاک چين دات کام به کاربران روسي اختصاص دارد، اين تصميم چندان دور از انتظار نبوده است.

  به گزارش وب‌سايت کوين تلگراف، پيتر اسميت، مدير عامل و بنيانگذار شرکت بلاک چين دات کام، پشتيباني از روبل روسيه را بخشي از ماموريت شرکت متبوع خود در راستاي رشد پايگاه کاربر فعلي از 50 ميليون کيف پول ارز ديجيتال به يک ميليارد حساب تا سال 2030 عنوان کرد.

  يک سخنگوي بلاک چين دات کام نيز گفت اين طرح در پاسخ به درخواست‌هاي تعداد زيادي از کاربران روسي اجرايي مي‌شود.

  وي خاطرنشان کرد پول ملي روسيه به دلار آمريکا، پوند انگليس، يورو و لير ترکيه خواهد پيوست و به اين ترتيب پنجمين واحد پول حمايت شده فيات در اين شبکه تلقي خواهد شد.

  نکته قابل توجه اين است که اگر چه هنوز قانوني که گردش کريپتو در روسيه را مجاز به شمار آورد وجود ندارد، ولي برخي از صرافي‌هاي بزرگ ديجيتال نيز کار با روبل روسيه را آغاز کرده‌اند.

  به عنوان مثال، بايننس (Binance) بزرگترين صرافي رمزنگاري جهان، معامله روبل روسيه را در اکتبر 2019 آغاز کرد و شرکت انگليسي وايرکس (Wirex) پردازنده پرداخت‌هاي ارز ديجيتال نيز 19 ماه مي سال جاري، از شروع خريد ارزهاي ديجيتال با کارت‌هاي اعتباري و بدهي فيات در روسيه خبر داد.

  با اين تفاصيل به نظر مي‌رسد مقامات روسي ضرورتي براي وضع قانون درباره نحوه تعامل با ارز ديجيتال در اين کشور نمي‌بينند زيرا هنوز هيچ کدام از اين قوانين اوليه به تصويب نهايي نرسيده است.

  از زمان آغاز نخستين لايحه ارز ديجيتال روسيه در سال 2018، دولت اين کشور به دليل اختلاف نظر مقامات مختلف، بارها تصويب اين لايحه را به تعويق انداخته است.

  آخرين تاخير در اين خصوص، در اواخر مارس 2020 رخ داد که طي آن، روسيه تصويب قانون ارز ديجيتال خود را به دليل شيوع بيماري کرونا به تعويق انداخت.


  1399/03/28