آي‌بي‌ام سهامدار وي.تريد شد

  شرکت ملي انفورماتيک - آي‌بي‌ام به جمع پشتيبانان استارت‌آپ We.Trade پيوسته است و به اين ترتيب اين اکنون شرکت فناوري آمريکايي در کنار 12 بانک سهامدار در وي.تريد قرار مي‌گيرد.

   

   

   

   

  از جمله اين بانک‌ها مي‌توان به مواردي همچون کاشابانک اسپانيا، دويچه بانک آلمان، شرکت خدمات مالي و بانکداري نورديا، رابوبانک هلند، سوسيته ژنرال فرانسه و يوني کرديت ايتاليا اشاره کرد.

  به گزارش وب‌سايت فوربس، در واقع اکنون آي‌بي‌ام به يک سهامدار در We.Trade تبديل شده است و اين يک سرمايه‌گذاري ديگر آي‌بي‌ام در آن دسته از شبکه‌هاي زنجيره تامين است که از بلاک چين نيرو مي‌گيرد و مورد تاييد و حمايت نهادهاي مالي بزرگ در اروپا و آسيا از جمله UBS، دويچه بانک و HSBC مي‌باشد.

  We.Trade يک شبکه تجاري مبتني بر بلاک چين است که از فناوري هايپرلجر فابريک (Hyperledger Fabric) شرکت آي‌بي‌ام استفاده مي‌کند و مدعي است روشي مقرون به صرفه‌تر براي مبادلات جهاني بانک‌ها و کسب و کارها ارائه مي‌نمايد.

  در جريان محدوديت‌هايي که بعد از شيوع ويروس کوويد 19 در جهان پيش آمده، مبادلات تجاري و اجتماعي با چالش‌هايي روبرو شده است ولي پايانه ديجيتالي We.Trade به دنبال آن است که کسب و کارهاي کوچک و متوسط را به بانک‌ها وصل کند و برخي امور بازرگاني را تسهيل نمايد.

  Parm Sangha يکي از مديران ارشد آي‌بي‌ام مي‌گويد کسب و کارها در سرتاسر جهان تحت تاثير کوويد-19 قرار گرفته‌اند ولي بيزينس هاي کوچک و متوسط و بيزينس هايي که در حوزه تجارت بين‌المللي و سيستم‌هاي مالي فعاليت مي‌کنند، بيشتر از اين بحران متاثر مي‌شوند.

  طبق برنامه، قرار است از ژوئيه سال جاري، با گسترش خدمات We.Trade، اين پايانه به بانک‌ها و مشتريان جديدي در اروپا خدمت‌رساني کند.

  Ciaran McGowan مدير عامل We.Trade با اشاره به اين که شرکت‌هاي کوچک و متوسط و کسب و کارهاي خرد، به لحاظ تاريخي، کمترين دسترسي را به نقدينگي و خدمات فناوري تجاري داشته‌اند، از اهميت آن دسته از موسسات مالي که به دنبال ارائه خدمات بهتر و مالي مبتکرانه به اين شرکت‌ها هستند سخن گفت و اظهار داشت خدمات بيمه، ادغام در سيستم‌هاي حسابداري و اتصال به پلتفرم‌هاي جهاني، تجربيات کاري اين نوع بيزينس ها را ارتقاء مي‌بخشد.

  1399/03/14