کاهش استفاده از اسکناس در انگليس به دليل کرونا

  شرکت ملي انفورماتيک - شيوع بيماري کرونا باعث کاهش استفاده از اسکناس در انگليس شده است.

   

   

   

   

   

  پژوهش‌هاي مرکز تحقيقاتي YouGov حاکي از آن است که همه‌گيري بيماري کرونا، استفاده از اسکناس و نيز مراجعه شهروندان به دستگاه‌هاي خودپرداز را در انگليس تا 60 درصد کاهش داده است.

  بر طبق اين يافته‌ها، در حال حاضر 58 درصد شهروندان انگليس کمتر از پول نقد استفاده مي‌کنند و 54 درصد نيز اين کار را براي خود ممنوع کرده‌اند و از ديگر روش‌هاي پرداخت استفاده مي‌نمايند.

  به گزارش وب‌سايت فاين‌اکسترا، به نظر مي‌رسد اين تغييرات همچنان ادامه داشته باشد.

  76 درصد کساني که توسط YouGov مورد پرسش قرار گرفته‌اند، بر اين باورند که بحران ناشي از کرونا، نحوه استفاده آنها از پول نقد را در شش ماه آينده تحت تاثير خود قرار مي‌دهد.

  حدود نيمي از اين افراد مي‌گويند بيش از گذشته از کارت‎هاي بانکي استفاده مي‌کنند.

  44 درصد به سراغ استفاده از پرداخت‌هاي موبايلي يا بدون تماس رفته‌اند؛ 34 درصد به استفاده بيشتر از خريدهاي آنلاين علاقه نشان مي‌دهند و 31 درصد نيز قصد دارند کمتر از گذشته از دستگاه‌هاي خودپرداز استفاده کنند.

  با اين حال استفاده از پول نقد کماکان در اين کشور رواج دارد و طبق اطلاعات موجود، در يک هفته 11 ميليون برداشت به ارزش يک ميليارد پوند صورت گرفته است.

  اين تحقيقات حاوي نکته جالب ديگري هم هست: گروه اندکي از انگليسي‌ها (14 درصد) گفته‌اند در شرايط اضطراري ترجيح مي‌دهند پول بيشتري در خانه نگهداري کنند.

  داده‌هاي منطقه يورو و روسيه نيز نشان مي‌دهد که چنين رفتاري در مردم اين مناطق هم مشاهده مي‌شود.

  1399/02/29