فوربس فهرست «بلاک چين 50» خود را منتشر کرد

  شرکت ملي انفورماتيک - مجله فوربس اسامي شرکت‌ها و سازمان‌هاي بزرگ فعال در زمينه فناوري بلاک چين را منتشر کرد.

   

   

   

   

  فوربس يکي از مجلات مشهور اقتصادي در دنياست که هر ساله فهرست‌هاي مختلفي را منتشر مي‌نمايد.

  اين نشريه به تازگي نسخه دوم فهرست موسوم به Blockchain 50 را در سايت خود منتشر کرده است.

  در اين فهرست علاوه بر اسامي برندهاي مشهوري همچون آمازون، بي‌ام‌دبليو، مايکروسافت و گوگل، نام چند استارت‌آپ کمترشناخته‌شده‌تر در حوزه رمزارزها نيز به چشم مي‌خورد، از قبيل Bitfury، Coinbase و Ripple.

  ناگفته پيداست که بنگاه‌هاي اقتصادي جايگاه ويژه‌اي در اين فهرست فوربس دارند، يعني شرکت‌هايي که مي‌کوشند با بهره‌گيري از بلاک چين و بيت کوين، به اهداف ارزشمندي همچون سرعت بخشيدن به فرايندهاي تجاري، افزايش شفافيت و صرفه‌جويي‌هاي چند ميليارد دلاري دست يابند.

  از جمله اين موسسات اقتصادي مي‌توان به Credit Suisse (شرکت خدمات مالي و بانکداري سوئيسي)، Citigroup (شرکت خدمات مالي و بانکداري آمريکايي) و شرکت سرمايه‌گذاري چندمليتي جي‌پي مورگان اشاره کرد که جايگاه قابل توجهي در بالاي اين فهرست را به خود اختصاص داده‌اند.

  شرکت غذايي نستله، فيس‎بوک، خرده‌فروشي وال‌مارت، بانک سازندگي چين، LVMH، بايدو، خودروساز آلماني دايملر، Ant Financial (بازوي مالي علي بابا)، شرکت غذايي دل، فاکس‌کان، HSBC، مسترکارت، بازار بورس نزدک، مايکروسافت و جنرال الکتريک از ديگر نام‌هاي قابل توجه درBlockchain 50  محسوب مي‌شوند.

  مايکل دل کاستيلو (Michael del Castillo) سردبير مسئول فوربس مي‌گويد بلاک چين به عنوان راهي براي جابجا کردن بيت کوين از نقطه آ به نقطه ب راه خود را باز کرده است ولي اکنون کمپاني‌هاي بزرگ از آن براي براي رصد و جابجايي هر تعداد دارايي در سراسر جهان - به آساني ارسال يک ايميل - بهره مي‌برند.

  گفتني است فوربس در ليست مزبور، تنها به آن شرکت‌هايي اشاره کرده که مجموع دارايي‌هاي‌شان بيش از يک ميليارد دلار است، و به همين دليل نام بسياري از کمپاني‌هاي با دارايي کمتر در آن قيد نشده است.

  1398/12/28