مورگان استنلي به دنبال خريد شرکت کارگزاري اي-تريد

  شرکت ملي انفورماتيک - مورگان استنلي قصد دارد پلتفرم الکترونيکي E-Trade را با پرداخت 13 ميليارد دلار خريداري کند.

   

   

   

   

   

  بنا به گفته جيمز گورمن (James Gorman) مدير عامل مورگان استنلي، اين بزرگترين خريد توسط يک وام‌دهنده ارشد آمريکايي از زمان بحران مالي جهاني در سال 2008 تا کنون به شمار مي‌رود.

  مورگان استنلي که قبل از اين معامله بالغ بر 2.7 تريليون دلار سرمايه داشته است، 58.74 دلار براي هر سهم اي-تريد پرداخت مي‌کند و با احتساب کسب 5.2 ميليون مشتري جديد، بالغ بر 360 ميليارد دلار به سرمايه آن افزوده مي‌شود.

  به گزارش وب‌سايت FinTech Futures، اين امر نشانه تمايل مورگان استنلي به کار با مشترياني است که ثروت کمتري دارند و فقط مي‌خواهند از طريق پلتفرم‌هاي آنلاين امور تجاري خود را پيش ببرند.

  کارشناسان معتقدند اين معامله به بانک کمک مي‌کند که از يک سو ريسک خود را کاهش داده و از سوي ديگر با به دست آوردن پايگاه مشتريان جديد، محصولات خود را با قدرت عرضه نمايد.

  يکي از تحليلگران ارشد فارستر مي‌گويد اين کار به مورگان استنلي کمک مي‌کند يک «کارگزاري مستقيم به مصرف‌کننده» راه‌اندازي نمايند و با بهره‌گيري از سپرده‌هاي 56 ميليارد دلاري، ريسک نهفته در يک دوره رکود اقتصادي را کاهش دهد.

  اين در حالي است که نزديک به نيمي از پايگاه مشتريان اي-تريد (48 درصد) را سرمايه‌گذاران خود فرمان تشکيل مي‌دهد و اين افراد استفاده از ابزارهاي معاملاتي قوي، تفسيرهاي تجاري بلادرنگ و ابزارهاي نموداري را ترجيح مي‌دهند.

  انتظار مي‌رود پس از تاييد سهامداران اي-تريد و رگولاتوري‌ها، معامله مزبور در سه ماهه آخر سال جاري به تصويب نهايي برسد.

  1398/12/22