برنامه شتابدهنده در مرکز مالي بين‌المللي دوبي

  شرکت ملي انفورماتيک - مرکز مالي بين‌المللي دوبي موسوم به DIFC يک برنامه شتاب‌دهنده سرمايه‌گذاري متمرکز براي استارت‌آپ‌ها و ديگر شرکت‌هاي کوچک در منطقه خاورميانه، آفريقا و جنوب آسيا به جريان انداخته است.

   

   

   

   

  اين برنامه که Fintech Hive Scale Up نام دارد، فرصت‌هاي همکاري و سرمايه‌گذاري در اين اکوسيستم را در اختيار شرکت‌ها قرار مي‌دهد.

  به گزارش وب‌سايت Crowdfund Insider، طرح مزبور از پشتيباني شرکت‌هايي همچون Middle East Venture Partners، Etisalat، DIFC Fintech Fund، FALCOM Financial Services و Nicapital برخوردار است.

  رجا المزروعي (Raja Al Mazrouei) معاون اجرايي فين‌تک هاپو مي‌گويد: ما خرسنديم که برنامه Fintech Hive Scale Up را براي حمايت از جامعه رو به رشد فين‌تک منطقه راه‌اندازي کرده‌ايم و يک پلتفرم قدرتمند براي به پيش راندن نوآوري در منطقه خاورميانه، آفريقا و جنوب آسيا (MEASA) در اختيار آنان قرار داده‌ايم.

  در همين راستا، اين مرکز از امضاي چند تفاهم‌نامه مهم در دسامبر سال گذشته با دو نهاد معتبر Lloyd's و Chartered Insurance Institute به منظور پشتيباني از صنعت بيمه منطقه به وسيله ارتقاء بهره‌وري عملياتي و نيز حمايت از توسعه استعدادها در اين صنعت خبر داده بود.

  مرکز مالي بين‌المللي دبي يا همان DIFC يک نهاد مالي چندمليتي و يک هاب در منطقه MEASA محسوب مي‌شود که در آن 72 کشور با جمعيتي در حدود 3 ميليارد نفر و توليد ناخالص داخلي اسمي تقريباً 7.7 تريليون دلار وجود دارد.

  بر اساس اين گزارش، در نوامبر سال 2019 بانک انگليسي Bankable اعلام کرد قصد دارد يک هاب خاورميانه در DIFC راه‌اندازي کند که هدف از آن، پشتيباني از بيش از 2000 شرکت مجوزدار در منطقه و همکاري با آنها مي‌باشد.

  1398/11/29