ويزا امنيت اطلاعات مشتريان خود را افزايش مي‌دهد

  شرکت ملي انفورماتيک - شرکت ويزا ،غول صنعت کارت اعتباري جهان، مجموعه اقداماتي براي بهبود امنيت تراکنش‌هاي مالي راه‌اندازي کرده است که در آنها بعضاً از تکنيک‌هاي پيشرفته يادگيري عميق استفاده مي‌شود.

   

   

   

  به گزارش وب‌سايت فاين‌اکسترا، راهکار Visa Vital Signs يکي از اين چهار شيوه امنيتي است که به طور مداوم هر گونه معامله‌ي صورت گرفته در شبکه را کنترل مي‌کند.

  Visa Vital Signs با رصد مداوم تراکنش‌ها، در صورت مشاهده کلاهبرداري‌هاي احتمالي در دستگاه‌هاي خودپرداز، به نهادهاي مالي و ذيربط هشدار مي‌دهد.

  در اين شيوه از تکنيک يادگيري عميق (Deep Learning) که يکي از زيرشاخه‌هاي يادگيري ماشين بوده و بر مبناي مجموعه‌اي از الگوريتم‌ها کار مي‌کند، استفاده شده است.

  آزمايشگاه Payment Threats وابسته به شرکت ويزا، محيطي براي تست پردازش، منطق تجاري و تنظيمات پيکربندي کلاينت ها براي شناسايي خطاهاي منجر به آسيب‌پذيري‌هاي احتمالي راه‌اندازي کرده است که به عنوان مثال، طي آن ويزا مي‌تواند دريابد که آيا رمزنگاري تراکنش‌هاي تراشه EMV در يک موسسه مالي خاص اعتبار دارد يا خير.

  Visa eCommerce Threat Disruption نيز قابليت ديگري است که بخش front-end وب‌سايت‌هاي تجارت الکترونيکي را اسکن کرده و نسبت به وجود يا عدم وجود بدافزارهاي جعلي پرداخت در آنها موشکافي مي‌نمايد.

  RL Prasad يکي از مديران ويزا با اشاره به اين که مجرمان سايبري مي‌کوشند با دزدي اطلاعات، برداشت داده‌ها و دستيابي به دسترسي سطح بالا، سيستم دفاعي سنتي را دور بزنند، اظهار داشت: قابليت‌هاي امنيتي جديد پرداخت ويزا، به نهادهاي مالي و بازرگانان کمک مي‌کند مهم‌ترين چالش‌‎هاي امنيتي را حل و فصل نمايند.

  1398/06/23