نظر مثبت نخست وزير جديد پاکستان به فناوري‌هاي نوين

  شرکت ملي انفورماتيک - عمران خان، نخست وزير جديد پاکستان بر استفاده از فناوري‌هاي نوين تاکيد دارد.

   

   

   

   

   

  به گزارش وب‌سايت کوين تلگراف، نخست وزير پاکستان در يک نشست با اشاره به پتانسيل فناوري‌هاي مدرن در بهبود خدمات دولتي، خاطرنشان کرده است که ديجيتال‌سازي (Digitization) باعث ايجاد هماهنگي‌هاي لازم در ميان سازمان‌هاي دولتي مي‌شود.

  وي معتقد است با استفاده از فناوري‌هاي نوظهور از قبيل بلاک چين، روند فعاليت‌هاي دولت از شفافيت و کارامدي بيشتري برخوردار خواهد شد.

  گروهي از کارشناسان فناوري اطلاعات پاکستاني از امارات، که توسط دستيار ويژه نخست وزير دعوت شده بودند در اين جلسه شرکت و در خصوص راه‌هاي ديجيتال‌سازي فرايندهاي مختلف دولتي اظهار نظر کردند.

  در اين جلسه همچنين در خصوص ايجاد نسل آتي پلتفرم تجاري پاکستان که طي آن، مراودات تجاري اين کشور با شرکايش بهبود مي‌يابد، بحث و گفتگو شد.

  نخست وزير در سخنان خود، ديجيتال‌سازي را براي حصول اطمينان از کارامدي و شفافيت در مراودات تجاري رسمي ضروري خواند و گفت روش‌هاي فناوري اطلاعات مي‌تواند چالش‌‎هاي عمده‌اي که رشد پايدار اقتصادي را با مانع مواجه کرده حل و فصل نمايد.

  پيشتر در ماه آوريل، پاکستان اعلام کرده بود براي کمک به مبارزه با پولشويي و تامين مالي تروريسم و نيز تنظيم ارزش پول ديجيتال در سراسر کشور، قوانين جديدي در خصوص ارزمرزها به اجرا خواهد گذاشت.

  چندي پيش نيز يکي از مديران بانک مرکزي پاکستان اعلام کرده بود که کشور متبوع وي قصد دارد تا سال 2025 يک ارز ديجيتالي عرضه نمايد.

  ترويج و بهبود شمول مالي و همچنين مبارزه با فساد مالي، از جمله اهداف اين طرح اعلام شده است.

  1398/02/28