بزرگان بلاک چين از ديد فوربس

  شرکت ملي انفورماتيک - سايت فوربس ليستي از شرکت‌هاي بزرگ فعال در زمينه فناوري بلاک چين را منتشر کرد.

   

   

   

   

  مجله فوربس يکي از مشهورترين مجله‌هاي اقتصادي آمريکا و جهان است که هر ساله فهرست‌هاي مختلفي را منتشر مي‌کند.

  به گزارش وب‌سايت کوين تلگراف، اين نشريه به تازگي ليستي 50 تايي از بزرگترين شرکت‌هايي را که تا کنون به فناوري بلاک چين پيوسته‌اند، منتشر نموده است.

  اين فهرست شامل انواع شرکت‌هايي است که در حوزه‌هاي مختلف فعاليت مي‌کنند، اعم از شرکت‌هاي مواد غذايي، شرکت‌هاي مديريت زنجيره تامين، کمپاني‌هاي مالي سنتي نظير بانک‌ها و غيره، اما وجه مشترک همه آنها، حضور گسترده در اکوسيستم بلاک چين و فضاي ارزهاي ديجيتال است.

  در اين فهرست، اسامي شرکت‌هاي بسيار مشهوري به چشم مي‌خورد که از آن جمله مي‌توان به اين موارد اشاره کرد: آمازون، Ant Financial (بازوي مالي شرکت چيني علي بابا)، فيس‎بوک، فاکس‌کان، گوگل، اچ‌تي‌سي، آي‌بي‌ام، اينتل، مسترکارت، مايکروسافت، نزدک، نستله، ويزا، اوراکل، سامسونگ، زيمنس، VMware، والمارت و ING.

  فوربس معتقد است بلاک چين از پتانسيل خوبي براي ساده‌سازي فرايندهاي کسب و کار برخوردار است و نمونه آن، شرکت DTCC است که 90 ميليون تراکنش روزانه را مديريت و به‌روز مي‌کند.

  DTCC يک شرکت بزرگ سپرده‌گذاري و تسويه وجوه در آمريکاست که يک کسب و کار پردازش داده در مقياس وسيع به شمار مي‌رود.

  اين شرکت قصد دارد 50 هزار حساب خود را به يک اکوسيستم مبتني بر بلاک چين منتقل کند که اين امر علاوه بر حذف يک سري کارهاي روتين و تکراري، صرفه‌جويي مالي نيز براي شرکت به ارمغان خواهد آورد.

  براي کسب اطلاعات بيشتر در مورد ليست 50 تايي فوربس مي‌توانيد به صفحه مربوطه اين خبر در وب‌سايت فوربس مراجعه نماييد.

  1398/02/25