رگولاتوري‌هاي آمريکا در مسير حمايت از فين‌تک‌ها

  شرکت ملي انفورماتيک - در کنفرانس سرپرستان بانک‌هاي ايالتي (CSBS) چارچوب سياست‌هاي مربوط به حمايت از استارت‌آپ‌هاي فين‌تک مطرح شد.

   

   

   

   

  به گزارش وب‌سايت فاين‌اکسترا، CSBS سال گذشته گروه مشاوره صنعت فين‌تک (Fintech Industry Advisory Panel) را با هدف شناسايي و حذف نقاط ضعف و موارد غيرضروري صنعت فين‌تک و ديگر فعاليت‌هاي غيربانکي در آمريکا راه‌اندازي نمود.

  نهاد مشورتي فوق اخيراً چهارده توصيه‌نامه ويژه در اين خصوص ارائه نموده که مورد موافقت CSBS قرار گرفته است.

  بخش‌هايي از اين توصيه‌نامه عبارت است از ايجاد يک پايگاه داده آنلاين براي ارائه راهنمايي‌هاي مربوط به فين‌تک، توسعه يک مدل قانوني براي 50 ايالت آمريکا و صدور مجوز خدمات مالي و کسب و کار.

  اين نهاد همچنين توسعه يک فناوري جديد به صورت «سيستم آزمون وضعيت» را در دستور کار خود دارد که هدف از آن، تسهيل بررسي‌هاي مرتبط با فعاليت‌هاي غيربانکي در ايالت‌هاي مختلف آمريکا مي‌باشد.

  Mark Quandahl يکي از مديران CSBS مي‌گويد ما به عنوان رگولاتوري‌هاي نظارت بر نهادهاي غيربانکي، اهداف روشني داريم: اطمينان يافتن از امنيت و پايداري سيستم مالي، محافظت از مصرف‌کنندگان و استمرار تجربه چندوضعيتي.

  وي افزود Fintech Industry Advisory Panel يک سري موارد قابل تعقيب را براي ما توسعه داده است. ما اين توصيه‌ها را دنبال مي‌کنيم و در حال حاضر بر پياده‌سازي آنها متمرکز شده‌ايم.

  1397/12/25