همکاري عربستان و امارات براي ساخت يک ارز ديجيتال

  شرکت ملي انفورماتيک - عربستان سعودي و امارات متحده عربي در حال آزمايش يک نسخه ابتدايي از فناوري ارز ديجيتال هستند و قصد دارند از اين شيوه براي پرداخت و توسه حساب ميان بانک‌هاي مرکزي خود استفاده کنند.

   

   

   

  به گزارش وب‌سايت Banking Technology، بانک مرکزي امارات و نهاد پولي عربستان سعودي موسوم به SAMA در اين طرح حضور و مشارکت دارند.

  بانک مرکزي امارات، با اشاره به اين که دنياي ارزرمزها هنوز در مرحله ابتدايي خود قرار دارد، گفت اين طرح به دنبال فراهم آوردن «درک عميق‌تري از امکان‌سنجي فناوري دفتر کل توزيع شده (DLT)» در اين حوزه و «بررسي فرصت‌هاي بالقوه و مزاياي يک ارز ديجيتال» مي‌باشد.

  دو نهاد پولي ياد شده يک شرکت فناوري را براي پشتيباني از اين طرح انتخاب کرده‌اند که هر چند نام آن اعلام نشده ولي احتمالاً کمپاني مزبور ريپل (Ripple) است.

  اگر چه مقامات عربستان تا کنون رويکرد محافظه‌کارانه‌اي نسبت به ارزهاي ديجيتال از خود نشان داده‌اند ولي در آن سو يعني امارات، اوضاع کاملاً متفاوت است و اين شيخ‌نشين کوچک خليج فارس يکي از کشورهاي عربي پيشرو در زمينه استفاده از فناوري‌هاي نوين مالي از قبيل بلاک چين و ارزرمزها به شمار مي‌رود.

  اين پروژه با جلسات اوليه انتقال معلومات آغاز شده و اکنون در مرحله گردآوري مستلزمات تجاري و فني قرار دارد.

  انتظار مي‌رود طرح يادشده در سه ماهه آخر سال 2019 ميلادي تکميل شود.

  1397/10/26