توسعه فعاليت‌هاي شرکت خارق‌العاده Revolut در آسيا

  شرکت ملي انفورماتيک - شرکت‌هاي فناور ارائه‌دهنده خدمات مالي در آسيا اکنون با يک رقيب قدرتمند و جدي مواجه هستند.

  به گزارش وب‌سايت Nikkei Asian Review، استارت‌آپ انگليسي ريولوت (Revolut) مي‌گويد وارد بازار ژاپن شده و قصد دارد فعاليت‌هاي خود را به تمام کشورهاي آسيا تسري بخشد.

   

   

  شرکت نوپاي «ريولوت» که در سال 2015 تاسيس شده است، سريع‌ترين رشد را در ميان شرکت‌هاي فين‌تک انگليس دارد و 2.8 ميليون کاربر در 28 کشور اروپايي از خدمات آن استفاده مي‌کنند.

  افراد با استفاده از سرويس‎‌هاي «ريولوت» مي‌توانند به وسيله کارت‌هاي اعتباري و يک اپليکيشن موبايلي، بدون هيچ هزينه‌اي پول‎هاي خود را به صورت ارزهاي مختلف جابجا و خرج کنند.

  اکنون اين شرکت قصد دارد از طريق همکاري با کمپاني خدمات اينترنتي راکوتن (Rakuten) که در واقع چيزي شبيه آمازون در بازار ژاپن است، خدمات خود را به کشور آفتاب تابان گسترش دهد.

  اين سرويس تقريباً مشابه خدماتي است که کمپاني‌هاي فين‌تک آسيا از قبيل Ant Financial و Line ارائه مي‌دهند ولي شايد اصلي‌ترين تفاوت ميان آنها به شخصيت مدير «ريولوت» برگردد.

  اين شخص کسي نيست جز نيکولاي استورونسکي (Nikolay Storonsky) ملقب به جادوگر کسب و کار در اروپا که توانسته ثروت و سرمايه «ريولوت» را ظرف مدت شش ماه، از 350 ميليون دلار به 1.7 ميليارد دلار برساند.

  وي چندي پيش در مصاحبه با Nikkei Asian Review گفته بود: مزيت بزرگ ما اين است که ما از توسعه خدمات خود نمي‌هراسيم، در حالي که شرکت‌هاي آسيايي بسيار محافظه‌کار و محتاط عمل مي‌کنند.

  هر چند اکنون زود است که موفقيت يا عدم موفقيت اين مدير 34 ساله را پيش‌بيني کنيم ولي اگر اين شرکت بتوانند همانند سه سال گذشته فعاليت‌هاي خود را در آسيا با دقت ساماندهي کند، احتمالاً ميليون‌ها نفر به خيل مشتريان آن افزوده خواهد شد.

  1397/08/19