مرحله جديد استفاده از بلاک چين در والمارت

  شرکت ملي انفورماتيک - به نظر مي‌رسد خرده‌فروشي والمارت در استفاده از خدمات فناوري بلاک چين بيش از پيش مصمم شده است.

   

   

   

   

   

   

  والمارت از تامين‌کنندگان تره بار و خرده‌فروشان سبزيجات خواسته است به شبکه بلاک چيني شرکت آي‌بي‌ام بپيوندند.

  شبکه آي‌بي‌ام به نام فود تراست (Food Trust)، شبکه ردگيري مواد غذايي با استفاده از فناوري بلاک چين است.

  بر اساس گزارش وب‌سايت ETHNews، والمارت با ارسال نامه‌اي، از تمام تامين‌کنندگان کاهو، اسفناج و ديگر انواع سبزيجات خواسته است تا آخر ژانويه 2019 (بهمن 1397) سيستم ردگيري از مزرعه تا فروشگاه را بر اساس اين سيستم اجرا کنند.

  غول خرده‌فروشي همچنين از کشاورزان، شرکت‌هاي لجستيک و ديگر شرکاي تجاري اين تامين‌کنندگان نيز تا اواخر سپتامبر 2019 (مهر 1398) براي پيوستن به «فود تراست» مهلت داده است.

  از جمله مهمترين مزيت‌هاي استفاده از بلاک چين مي‌توان به دسترسي سريع به اطلاعات و امکان رهگيري محصولات به صورت بلادرنگ اشاره کرد که همين موضوع، ايجاد امنيت بيشتر در فرايند ارسال محصولات و نظارت بر کالاها را باعث مي‌شود.

  فرانک ييناس (Frank Yiannas) مدير بخش سلامت غذايي در والمارت در گفتگو با وال استريت ژورنال خاطرنشان کرد که مشخص‌سازي منابع آلودگي‌هاي غذايي مي‌تواند به بهبود سلامت عمومي کمک کند و در هزينه‌هاي کشاورزان و خرده‌فروش‌ها نيز صرفه‌جويي به عمل آورد.

  گفتني است برندهاي خرده‌فروشي و کمپاني‌هاي مهم فعال در صنعت غذا با «فود تراست» آي‌بي‌ام همکاري دارند که از آن جمله مي‌توان به شرکت‌هايي مثل Kroger، Dole، Nestle و Tyson اشاره کرد.

  پلتفرم «فود تراست» آي‌بي‌ام به صورت سرويس SaaS در اختيار شرکت‌ها قرار مي‌گيرد.

  1397/07/24