سود 500 ميليارد دلاري، ارمغان استفاده از يک پلتفرم مجهز به هوش مصنوعي

  شرکت ملي انفورماتيک - يک شرکت نوآور قصد دارد به وسيله ترکيب «هوش مصنوعي» با «فناوري بلاک چين» خدمت بزرگي به صنعت خرده‌فروشي جهان کند.

   

   

   

  عملکرد اين سيستم بدين صورت است که توليدکنندگان و خرده‌فروشان با استفاده از آن مي‌توانند ذخيره بيش از نياز و يا کاهش موجودي کالاها در انبار را پيش‌بيني کنند؛ چالشي که تخمين زده مي‌شود سالانه بالغ بر 500 ميليارد دلار هزينه به صنعت خرده‌فروشي تحميل مي‌کند.

  به گزارش وب‌سايت cointelegraph، اين پلتفرم غيرمتمرکز OSA DC نام دارد و برندهاي بزرگ و شرکت‌هاي کوچک با استفاده از آن قادرند موجودي کالاها، وضعيت انبار و سفارش‌هاي مشتريان را با «دقت بالا» رصد و پيگيري کنند.

  شرکت OSA DC مي‌گويد اين پلتفرم آغازگر عصر نويني در صنعت خرده‌فروشي است زيرا «مصرف‌کنندگان هوشمند» مي‌توانند تصميمات هوشمندانه‌اي اتخاذ کنند و از همان سطح تاثيرگذاري توليدکنندگان و خرده‌فروشاني که به سختي پول نقد به دست مي‌آورند، لذت ببرند.

  بنا بر ادعاي OSA DC اين اکوسيستم بر اساس يک پلتفرم ترکيبي بنا شده که در حال حاضر با 20 توليدکننده و فروشنده همکاري دارد و از اين رهگذر بالغ بر 1 ميليون دلار سود به ارمغان مي‌آورد.

  اين شرکت مدعي است که برندهاي مهمي همچون دانون، لورئال، کوکاکولا و JTI با استفاده از خدمات اين پلتفرم توانسته‌اند فروش خود را به طور ميانگين 5.4 درصد افزايش دهند.

  شرکت سازنده، پلتفرم بلاک چيني و غيرمتمرکز OSA DC را «نسل آتي پلتفرم‌ها» لقب داده است.

  بر اساس اين گزارش، کمپاني مزبور اخيراً از همکاري خود با استارت‌آپ نروميشن (Neuromation) که در زمينه توسعه فناوري پيشرفته بينايي رايانه‌اي (computer vision) فعاليت دارد، خبر داده است.

  محصولات اين شرکت نوپا در نرم‌افزار تشخيص تصوير OSA DC مورد استفاده قرار مي‌گيرد و اين امر مي‌تواند سرويس‎‌هاي هوش مصنوعي را در کنترل پاسخ‌ها به صورت بلادرنگ ياري رساند.

  علاقه‌مندان براي کسب اطلاعات بيشتر در خصوص پلتفرم OSA DC مي‌توانند به اين آدرس مراجعه نمايند.

  1397/04/06