افتتاح نخستين بانک تمام ديجيتال در استراليا

  شرکت ملي انفورماتيک - بانک Volt استراليا به دنبال راه‌اندازي يک بانک ديجيتالي در فضاي ابري است.

   

   

   

   

   

  اين پلتفرمِ بانکي بدون شعبه و تمام ديجيتال، با استفاده از خدمت نرم‌افزاري SaaS که توسط شرکت سوئيسي تمنوس (Temenos) در اختيار آن قرار مي‌گيرد، فعاليت‌هايش را انجام مي‌دهد.

  به گزارش وب‌سايت فاين اکسترا، ولت نخستين شرکتي است که مجوز لازم را در اين خصوص، از مرجع نظارت احتياطي استراليا موسوم به APRA دريافت کرده است.

  هدف از اين مجوز جديد، رقابتي ساختن بازار ميان چهار بازيگر اصلي آن است تا از اين طريق، نيروهاي تازه نفس بتوانند طيف محدودي از فعاليت‌ها را به مدت دو سال يعني تا زماني که قابليت‌ها و منابع خود را ايجاد مي‌کنند، عملياتي نمايند.

  Volt که توانسته يک سرمايه 15.7 ميليون دلاري جذب کند 35 کارمند دارد، و قرار است انواع خدمات بانکي از قبيل حساب‌هاي پس‌انداز و جاري، سپرده‌هاي مدت‌دار، مبادله ارزهاي خارجي و غيره را عرضه نمايد.

  استيو وستون (Steve Weston) مدير عامل volt bank مي‎گويد: ما به عنوان نخستين بانک ديجيتال در استراليا، از فناوري براي مقابله با چالش‌‎هاي بانکي استفاده مي‌کنيم. ما با خدمات ابري تمنوس مي‌توانيم به سرعت سرويس‎‌هاي خود را راه‌اندازي کنيم و همزمان با قوانين رگولاتوري استراليا نيز منطبق باشيم.

  وي در بخش ديگري از سخنانش اظهار داشت: ما با استفاده از نرم‌افزار تمنوس قادريم خود را با نيازهاي متغير مشتريان هماهنگ سازيم، هزينه‌ها را کاهش دهيم و سريع‌تر دست به نوآوري بزنيم.  بانک ديجيتالي ما يک بانک پيشگام در عصر نوين بانکداري خواهد بود و کل تجربه‌هايي که ما عرضه مي‌کنيم، به صورت موبايلي، شخصي‌شده و متمرکز بر مشتري خواهد بود.

  1397/03/27