بزرگترين بانک ژاپن درصدد استفاده از فناوري بلاکچين

  شرکت ملي انفورماتيک - بلاکچين (Blockchain) يک فناوري نوپديد به شمار مي‌رود که در مسير رشد و توسعه قرار دارد ولي در عين حال اقبال شرکت‌هاي مهم جهاني به آن کاملاً قابل توجه است.

   

   

   

  کمپاني‌هاي مهم جهان که هر يک بخشي از بازار مراودات بين‌المللي را در دست دارند، مي‌کوشند به نحوي از انحاء از ظرفيت‌هاي فراوان اين تکنولوژي استفاده کنند.

  در اين خصوص براي نمونه مي‌توان به شرکت‌هايي همچون آمازون، گوگل، والمارت، اوراکل، آي‌بي‌ام، سامسونگ، کمپاني خودروسازي فورد، بانک اچ‌اس‌بي‌سي و غيره اشاره کرد.

  اکنون نيز خبر مي‌رسد که بزرگترين بانک ژاپن هم به اين جرگه پيوسته است.

  به گزارش وب‌سايت fortune.com، ميتسوبيشي قصد دارد تا سال 2020 شبکه پرداخت خود را که مبتني بر بلاکچين است راه‌اندازي کند.

  بانک مزبور اين کار را با استفاده از بازوي مالي خود به نام MUFG صورت خواهد داد.

  نوبويوکي هيرانو (Nobuyuki Hirano) مدير MUFG چندي پيش گفته بود شرکت متبوع وي مطمئن است که اين فناوري جديد، مي‌تواند از انبوه تراکنش‌هاي مالي سرعت بالا پشتيباني مي‌کند و اين کار را بدون چشم پوشي از فاکتورهاي امنيتي انجام خواهد داد.

  دو دليل اصلي اين تصميم، افزايش سرعت و کاهش هزينه‌ها عنوان شده است.

  بنا به گفته ويکي‌پديا، در حال حاضر MUFG با دارايي بيش از 2.5 تريليون دلار، بزرگترين موسسه مالي کشور ژاپن شناخته مي‌شود و اين گروه با سرمايه در گردشي معادل 1.7 تريليون دلار، پس از سيتي گروپ، دومين شرکت خدمات مالي جهان به شمار مي‌رود.

  يک روزنامه ژاپني نيز در اوايل سال جاري از قصد ميتسوبيشي براي ساخت يک ارز ديجيتال اختصاصي خبر داده بود.

  اين پول مجازي MUFG Coin نام دارد و غول بانکداري ژاپن از سال 2015 مشغول کار و تحقيق بر آن است.

  به نظر مي‌رسد سال آينده اين کوين اختصاصي عرضه شود. با اين کار، ميتسوبيشي نخستين بانک بزرگ جهان است که رمز ارز متفاوت عرضه مي‌کند.

  1397/03/13