فراخوان مسترکارت براي تدوين استانداردهاي صنعت پرداخت

  شرکت ملي انفورماتيک - مسترکارت به دنبال ايجاد استانداردهاي جهاني در حوزه پرداخت‌هاي کارتي آنلاين است.

   

   

   

   

  به گزارش وب‌سايت Computer Weekly، غول صنعت کارت اعتباري جهان قصد دارد اين کار را با الگوگيري از استانداردهاي به کار رفته در پرداخت‌هاي پوز انجام دهد.

  مايک کاوئن (Mike Cowen) يکي از مديران Mastercard UK، به روش‌هايي همچون کنار گذاشتن فناوري کارت‌هاي مغناطيسي و حرکت به سمت فناوري تراشه در راستاي ايمن‌سازي و بهبود پرداخت‌ها در پوز اشاره کرد و گفت ما مشابه همين رويکرد را در دنياي آنلاين پي مي‌گيريم.

  وي افزود: يوروپي، سازمان‌هاي تشکيل دهنده EMV از قبيل مسترکارت، امريکن اکسپرس، ويزا و ديسکاور، استانداردهاي نويني براي پرداخت‌هاي آنلاين تعريف خواهند کرد.

  وي از «امنيت» به عنوان يکي از فاکتورهاي مهم و اصلي در اين خصوص نام برد و اظهار داشت: به عنوان مثال، ما مي‌خواهيم امنيت را در پرداخت‌هاي آنلاين به گونه‌اي ارتقاء دهيم که هر چيزي که صنعت پرداخت داشته از رمزنگاري پويا تا حفاظت از اطلاعات را شامل شود.

  مايک کاوئن اظهار داشت: اين سيستم از مزاياي فناوري‌هاي امنيتي موجود که امروزه در دسترس است، از قبيل رمزگذاري EMV و مکانيسم‌هاي تعيين هويت مشتري همچون شيوه‌هاي بيومتريک که افراد را به حفظ کردن کلمات عبور بي‌نياز مي‌کند، بهره خواهد گرفت.

  اين مدير مسترکارت موضوع تدوين استانداردها را يک فراخوان براي سازمان‌هاي ذيربط نظير بانک‌ها، خرده‌فروش‌ها و تمام کسب‌وکارهايي که در اکوسيستم پرداخت آنلاين فعاليت دارند دانست و گفت: اگر بخواهيم اين استانداردها موفق و کارآمد باشد، همگان بايد در آن مشارکت نمايند.

  1397/02/30