برنامه‌هاي بانک مرکزي ايرلند براي کمک به فين‌تکها

  شرکت ملي انفورماتيک - بانک مرکزي ايرلند قصد دارد با استفاده از راهکارهاي مختلف، همگام با فناوري‌هاي نوين مالي و رگولاتوري به جلو حرکت کند.

   

   

   

   

  درويل رولند (Derville Rowland) مدير يکي از بخش‌هاي مالي بانک مرکزي ايرلند، اين موضوع را در جريان يک سخنراني در دانشگاه کورک بيان داشت.

  ايرلند از اکوسيستم ديجيتال پرجنب و جوشي برخوردار است و بسياري از بانک‌ها و شرکت‌هاي فناور از اين کشور به عنوان يک مکان ايده آل و جذاب براي دوره پسابرگزيت ياد مي‌کنند.

  همين موضوع وظايف بانک مرکزي اين کشور را بيشتر و حساس‌تر مي‌کند.

  به گزارش وب‌سايت فاين اکسترا، بانک مرکزي ايرلند سال گذشته گروهي از کارشناسان را گرد هم جمع کرد تا تصويري از وضعيت جاري فعاليت‌هاي فين‌تک در اين کشور ترسيم کنند.

  يافته‌ها نشان داد که «فقدان يک نقطه دسترسي براي ارتباط‌يابي شرکت‌هاي فين‌تک» معضل بزرگي به شمار مي‌رود.

  بنا به گفته درويل رولند اين قضيه منجر به راه‌اندازي واحد جديدي در بانک مرکزي اين کشور شد که تمرکز آن بر «تعامل‌ورزي، به اشتراک‌گذاري و گوش سپردن» است و به قول مدير عامل بانک مزبور، اين، يک خيابان دو طرفه است.

  آقاي رولند مي‎گويد شرکت‌هاي نوآور مي‌توانند از طريق ايميل fintech@centralbank.ie سوالات خود را مطرح کنند و فارغ از شيوه‌هاي رسمي با ما در تماس باشند.

  بانک مزبور همچنين قصد دارد در وب‌سايت خود بخش ويژه‌اي براي پاسخگويي به سوالات و چالش‌‎هاي رايج در اين حوزه راه‌اندازي کند.

   

  1397/02/15