شرکت‌هاي بهداشتي، مشتريان فناوري بلاکچين

  شرکت ملي انفورماتيک - گروهي از شرکت‌هاي معتبر در حوزه بهداشت و درمان، در يک طرح مشترک به خيل استفاده‌کنندگان از فناوري بلاکچين پيوسته‌اند.

   

   

   

   

  به گزارش وب‌سايت ETHNews، پنج شرکت مراقبت‌هاي بهداشتي و پزشکي در حال برنامه‌ريزي براي پيوستن به يک پروژه آزمايشي استفاده از بلاکچين هستند.

  در اين طرح، از بلاکچين براي افزايش دقت ارائه خدمات بهداشتي و کاهش هزينه‌هاي مربوط به به‌روز نگهداري اطلاعات استفاده مي‌شود.  

  اين شرکت‌ها عبارتند از Humana، MultiPlan، Quest Diagnostics (يکي از برترين شرکت‌هاي فعال در حوزه ژنوميک)، Optum (وابسته به شرکت UnitedHealth Group که ارائه‌دهنده طيف وسيعي از محصولات و خدمات بهداشتي است) و کمپاني UnitedHealthcare.

  امروزه سازمان‌هاي مختلف فعال در حوزه سلامت، داده‌هاي خود را به شيوه‌هاي گوناگوني نگهداري و ذخيره مي‌کنند و به همين دليل يکپارچه‌سازي اين اطلاعات پيچيده و پرهزينه باشد.

  بنا بر برخي گزارش‌ها، در حال حاضر هماهنگ‌سازي اين رکوردها سالانه هزينه‌اي حدود 2.1 ميليارد دلار بر صنعت بهداشت و سلامت تحميل مي‌کند.

  در اين طرح، يک سيستم ويژه به وجود مي‌آيد که داده‌هاي جديد را در يک شبکه بلاکچين ضبط کرده و آنها را با طرف‌هاي ذيربط به اشتراک مي‌گذارد.

  «ابداع جايگزيني براي سيستم ذخيره‌سازي داده‌ها و صرفه‌جويي در هزينه‌هاي پزشکي» از جمله اهداف اين سيستم مي‌باشد.

  1397/02/09