استفاده از بلاکچين در توسعه هوش مصنوعي

  شرکت ملي انفورماتيک - يک شرکت نوپا به نام AI Crypto براي حل پيچيدگي‌هاي توسعه هوش مصنوعي دست به دامان بلاکچين شده است.

   

   

   

  به گزارش وب‌سايت Merkle، اين فناوري نوظهور که AI ecosystem نام دارد، از بلاکچين براي حل مشکلات و معضلات مربوط به توسعه هوش مصنوعي بهره مي‌گيرد.

  شرکت مزبور نوآوري‌هايي زيادي در اين خصوص دارد که قابل توجه است.

  به عنوان مثال، AI Crypto براي جلوگيري از محاسبات و پردازش‌هاي اضافي، فناوري Distributed GPU Network را طراحي کرده است که در آن مي‌توان درخواست‌ها را به طور مساوي ميان تمام کارتهاي گرافيکي توزيع نمود.

  اين موضوع وقتي اهميت مي‌يابد که بدانيم استخراج ارز ديجيتال فرايندي است که به GPU (واحد پردازش گرافيکي) با ظرفيت بالا نياز دارد و برخي از ارزهاي ديجيتال از جمله اتريوم، بر مبناي استخراج با کارت گرافيکي (GPU Mining) استوار است.

  تيم AI Crypto همچنين مکانيسم اجماعي نويني به نام Proof of Value  يا به اختصار PoV ابداع کرده که بر اساس آن مي‌توان تراکنش‌ها را از طريق محاسبات يادگيري ماشين هوش مصنوعي درستي‌سنجي کرد.

  در بخش ديگري از اين گزارش آمده است: اصولاً تحقيقات مربوط به يادگيري ماشين، نيازمند مقادير انبوه داده است و شرکت‌هاي کوچک يا نوپا براي به دست آوردن چنين داده‌هايي معمولاً با دشواري‌هايي روبرو هستند.

  در حال حاضر فقط شرکت‌هاي بزرگي همچون گوگل و اپل مي‌توانند به اين اطلاعات دست يابند.

  شرکت AI Crypto قصد دارد اين مشکل را نيز از طريق راهکار جديدي به نام AI Crypto Tokens برطرف سازد.

  SJ Lee مدير عامل AI Crypto مي‎گويد من معتقدم که هوش مصنوعي و بلاکچين از پتانسيل رشد بسياري برخوردارند و ما در AI Crypto قصد داريم انقلابي در هر دو فناوري يادشده به وجود آوريم.

  وي افزود من آينده‌اي را تجسم مي‌کنم که در آن تمام محاسبات هوش مصنوعي در پلتفرم AI Crypto صورت مي‌پذيرد.

  1397/01/19