نقش تعيين‌کننده فين‌تک در بهبود اقتصاد

  شرکت ملي انفورماتيک - اتاق بازرگاني و صنعت دبي، در گزارش اخير خود، از فين‌تک و انرژي‌هاي تجديدپذير به عنوان دو عامل کليدي در ارتقاء سطح بهره‌وري و رشد اقتصادي منطقه آمريکاي لاتين ياد کرده است.

   

   

   

   

  اتاق دبي يک سازمان دولتي غيرانتفاعي است که در سال 1965 به منظور حمايت و معرفي جامعه بازرگاني اين اميرنشين تاسيس شده است.

  گزارش مزبور که Latin America's Emerging Sectors: A Closer Look at Fintech and Renewable Energy نام دارد، به سفارش اتاق دبي و توسط واحد اطلاعاتي اکونوميست تهيه شده است.

  به گزارش وب‌سايت Arabian Business، حامد بوعميم رئيس و مدير اجرايي اتاق بازرگاني و صنايع دوبي با اشاره به اين که فناوري‌هاي مالي مي‌تواند پشتيبان طيف گسترده‌اي از خدمات باشد، آن را يکي از کارآمدترين فناوري‌هاي نوظهور دانست و بر نقش کليدي آن در بهبود اقتصاد منطقه تاکيد نمود.

  در واقع فناوري‌هاي نوآورانه از قبيل فين‌تک، بالقوه مي‌تواند رشد بالايي براي کشورهاي آمريکاي لاتين به ارمغان آورد زيرا شرکت‌ها مي‌توانند با صرف هزينه‌هاي کمتر و مقرون به صرفه، خدمات خود را به بخش گسترده‌اي از متقاضيان ارائه نمايند.

  در اين گزارش از مکزيک، شيلي و برزيل به عنوان بازارهاي اميدبخش فين‌تک در منطقه آمريکاي لاتين نام برده شده است.

  بسياري از مناطق مکزيک، برزيل و شيلي در معرض تابش نور شديد خورشيد قرار دارند و در مناطق مختلف آرژانتين و برزيل نيز مي‌توان از انرژي باد سود جست.

  گفتني است اتاق دبي از سال 2013 يک سري نشست‌هاي گفتگو و همفکري برگزار مي‌کند که در آن، شناسايي فرصت‌هاي تجاري و سرمايه‌گذاري در بازارهاي آتيه‌دار در آفريقا، کشورهاي مشترک‌المنافع و منطقه آمريکاي لاتين به بحث و بررسي گذاشته مي‌شود.

  1396/12/28