دو راهکار عمده براي ارتقاء امنيت بانکداري آنلاين

  شرکت ملي انفورماتيک - کارشناسان معتقدند امروزه شيوه‌هاي سنتي ايمن‌سازي تراکنش‌هاي مالي آنلاين، ديگر پاسخگوي شرايط کنوني نيست و دست‌اندرکاران بايد راهکارهاي نويني جهت تامين امنيت اطلاعات خصوصي و مالي مشتريان بانکداري ديجيتال بيابند.

   

   

  در واقع شيوه‌هاي سنتي تاييد اعتبار مشتريان بانک‌ها، از يک سو محدود به يک سري راهکارهاي خاص و فاقد انعطاف بوده که نمي‌تواند در برابر شيوه‌هاي نوين جعل و تقلب کاري از پيش ببرد، و از سوي ديگر اغلب باعث اصطکاک بيشتر شده و تجربه مشتري را مخدوش مي‌سازد.

  به گزارش وب‌سايت Information Age، کارشناسان معتقدند فناوري‌هاي نوين از جمله يادگيري ماشين (Machine Learning) و کلان داده‌ها يا همان بيگ ديتا (Big Data) مي‌تواند ما را از اين تناقض نجات دهد.

  استفاده درست، اصولي و حساب شده از اين دو فناوري قادر است مديران را در شناسايي فوري حملات سايبري براي تک تک تراکنش‌هاي آنلاين ياري رساند.

  اين موضوع را مي‌توان جهشي بزرگ در مسير راحتي بيشتر کاربران، کاستن از هزينه‌ها و افزايش کارآمدي استراتژي‌هاي احراز هويت تلقي کرد.

  به عبارت ديگر يادگيري ماشين و بيگ ديتا قادر است علاوه بر بهبود تجربه مشتري، ارتقاء امنيت کل صنعت بانکداري آنلاين را به همراه داشته باشد.

  برخي صاحب‌نظران بر اين باورند که اين موضوع به حدي اهميت دارد که مي‌توان آن را گامي در مسير ديجيتالي شدن بانک‌ها به شمار آورد.

  1396/10/06