فين‌تک؛ محور همکاري ژاپن و استراليا

  شرکت ملي انفورماتيک - مقامات ژاپن و استراليا از طرح مشترک خود براي تقويت نوآوري‌ها در صنعت خدمات مالي هر دو کشور خبر دادند.

   

   

   

  به گزارش وب‌سايت ETHNews، آژانس خدمات مالي ژاپن (JFSA) و کميسيون اوراق بهادار و سرمايه‌گذاري استراليا (ASIC) ضمن اعلام اين خبر، هدف از اين همکاري را تقويت نوآوري، ايجاد فرصت‌هاي نوين در صنعت سرويس‎هاي مالي و در نهايت رشد صنايع خدمات مالي در هر دو کشور برشمردند.

  Shunsuke Shirakawa يکي از مديران JFSA، ضمن ابراز خرسندي از همکاري با ASIC، اين توافق نامه دوجانبه را گامي درست در مسير توسعه اقتصاد هر دو کشور دانست.

  به موجب اين چارچوب همکاري، اطلاعات مهم مالي هر دو کشور از قبيل رويدادهاي مربوط به بازارهاي نوظهور، گزارش‌هاي رگولاتوري و اخبار و فناوري‌هاي مرتبط با رمزهاي ديجيتالي به اشتراک گذاشته مي‌شود.

  گفتني است ژاپن، به تازگي با مجاز دانستن استفاده از ارزهاي مجازي به عنوان يکي از شيوه‌هاي پرداخت، اين فناوري را از پرداخت ماليات معاف نموده است.

  همين امر باعث جذابيت بيش از پيش پول‌هاي ديجيتال نزد کسب‌وکارها و مشتريان شده و اقبال فراوان خرده‌فروشان ژاپني به استفاده از اين متد پرداخت را به دنبال داشته است.

  1396/04/24