حنجال بر سر قوانين حمايتي از فين‌تک‌ها در آمريکا

  شرکت ملي انفورماتيک - برخي مقامات رگولاتوري آمريکا قصد دارند با وضع قوانيني جديد، نحوه ورود شرکت‌هاي فناور به صنعت بانکداري را تسهيل کنند.

   

   

   

   

  بر اساس اين طرح، شرکت‌هاي فعال در حوزه فناوري اطلاعات مي‌توانند از طريق وام‌ها به طور مستقيم با مصرف‌کنندگان ارتباط برقرارنمايند.

  اداره مميزي پولي (OCC) که بخشي از وزارت خزانه‌داري آمريکا محسوب مي‌شود، گفته است نوع جديدي از امتياز بانکداري را در اختيار شرکت‌هاي فناور قرار مي‌دهد.

  به گزارش وب‌سايت نزدک، اگر چه طرح اخير OCC مورد استقبال فعالان حوزه فين‌تک قرار گرفته ولي رگولاتورهاي دولتي و برخي بانک‌هاي کوچک با آن مخالفت کرده‌اند.

  در همين راستا، کنفرانس سرپرستان بانک‌هاي ايالتي (Conference of State Banking Supervisors) موسوم به CSBS، شکايتي عليه OCC مطرح نموده و در آن خاطرنشان کرده که اين اداره فاقد اختيارات قانوني براي اعطاي چنين مجوزي است.

  رگولاتورهاي ايالتي بر اين باورند که طرح مزبور مي‌تواند حاکميت آنها را تهديد کرده و موضوع حمايت از حقوق مصرف کنندگان را نيز به چالش بکشد.

  از آن سو، توماس کاري (Thomas Curry) يکي از دست‌اندرکاران OCC، ديدگاه مخالفان را عاملي براي توقف رشد و نوآوري قلمداد کرده است.

  1396/03/06